Cztery lata Xboksa 360

Microsoft Xbox 360 jest drugą konsolą do gier ze stajni Microsoftu i pierwszą, która stawiła czoła hegemonii Sony PlayStation. Została opracowana we współpracy z IBM, ATI i SiS Platforma zintegrowana jest z usługą Xbox Live (która wciąż nie jest dostępna w Polsce) pozwalającą graczom na rywalizację w trybie online i pobieranie treści, takich jak gry zręcznościowe, dema gier, filmy z gier, programy telewizyjne oraz filmy.
Użytkownicy Xboksa 360 są zazwyczaj zadowoleni z zakupu...
Użytkownicy Xboksa 360 są zazwyczaj zadowoleni z zakupu...

Xbox 360 miał bardzo trudne dzieciństwo. Osławiony RRoD (Red Ring of Death, czyli Czerwony Pierścień Śmierci), czyli cztery czerwone lampki świecące się na konsoli trapiły pierwszych klientów Microsoftu informując o przegrzaniu i, co za tym idzie, fizycznym uszkodzeniu konsoli. Na szczęście Microsoft względnie szybko uporał się z tym problemem i wymienił konsole, a w ramach rekompensaty przedłużając gwarancję wszystkim klientom

Obecnie Xbox 360 jest drugą najlepiej sprzedającą się konsolą do gier obecnej generacji na świecie – na rynku swoich nabywców znalazło 31 milionów tych urządzeń. Dla porównania, PlayStation 3 sprzedało się 27 milionów sztuk, zaś Wii: 56 milionów konsol.

Czytaj też: