Mercenaries - chluba zespołu Pandemic Studios

EA zamyka oddział twórców Mercenaries i Full Spectrum Warrior

Pandemic Studios już nie istnieje. Co prawda "mózg" zespołu został przeniesiony do biura EA w Los Angeles, to Electronic Arts zwolniło 200 pracowników, w tym byłego CEO Pandemic.

Zespół twórców takich gier akcji, jak Full Spectrum Warrior, Star Wars: Battlefront czy Mercenaries został rozwiązany, przez co pracę straciło 200 osób. Ocaleli nieliczni (czytaj: najzdolniejsi), którzy trafili do siedziby Electronic Arts w Los Angeles. Z pracą musieli pożegnać się między innymi były CEO Pandemic Studios – Andrew Goldman – oraz najważniejsi pracownicy – Josh Resnick i Greg Borrud.

EA teraz planuje skupić się na projektowaniu gier w swoim studiu w Los Angeles. Przedstawiciel największego na świecie wydawcy gier twierdz, że taki ruch był nieodzowny, a zwolnienia w obecnej sytuacji firmy musiały nastąpić. Chociaż zespół Pandemic Studios został zamknięty, to jego dotychczasowe projekty będą rozwijane przez EA i wydane w najbliższym czasie.

Zajrzyj również na naszego Bloga o grach komputerowych!

To nie pierwszy tak gwałtowny ruch amerykańskiego producenta. Pod koniec ubiegłego roku z pracą w EA musiało pożegnać się aż tysiąc osób. I to tuż przed gwiazdką.

Znane nam są również plotki, jakoby Apple miało przejąć wydawcę gier z LA. W tej kwestii jednak na razie firma z Cupertino nie robi żadnych ruchów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.