Nowa maszyna mierzy maksymalnie 33 mm grubości, zaś waży 1,46 kilograma

Eee PC z platformą AMD Congo

Asus Eee PC 1201T

Okazując trochę zrozumienia drugiemu co do wielkości producentowi procesorów, Asus planuje wprowadzić na rynek kolejny model netbooka z linii Eee PC, który jednak jako pierwszy będzie wyposażony w układ firmy AMD. Komputer o nazwie Eee PC 1201T oparty będzie na platformie AMD Congo, a więc dwurdzeniowym procesorze Athlon Neo z taktowaniem 1,6 GHz oraz zintegrowanej grafice Radeon HD 3200.

Ponadto maszyna wyposażona jest w 12,1-calowy wyświetlacz z podświetleniem diodami LED i rozdzielczością 1366 x 768 pikseli, pełnowymiarową klawiaturę, do 2 GB pamięci RAM, 250-gigabajtowy dysk twardy oraz 500 GB internetowej przestrzeni jako dodatkowa usługa Asusa.

Nowiutki Eee PC, który netbookiem jest chyba wyłącznie z nazwy, posiada również WiFi b/g/n, port Gigabit Ethernet, trzy złącza USB 2.0 oraz 6-komorową baterię, która ma zapewnić do 4 godzin ciągłej pacy. Opcjonalnie do wyposażenia można dołączyć również łączność Bluetooth 2.1.

Zajrzyj do naszego rankingu netbooków!

Co ciekawe, grafika Radeon HD 3200 potrafi odtwarzać materiały w jakości Full HD, jednak Asus nie dołączył do wyposażenia netbooka złącza HDMI, więc nie będzie jak wyprowadzić sygnału o takiej rozdzielczości.

Jak na razie, tajwański producent nie poinformował nas o cenie nowego komputera Eee PC 1201T.