Czytnik Intel Reader waży 625 gramów

Intel wprowadza czytnik e-booków dla niewidomych

Intel

Reader jest urządzeniem opartym na procesorze Intel Atom i nie do końca jest zwykłym czytnikiem e-booków, w przeciwieństwie do innych e-czytników dla niewidomych. Posiada również 5-megapikselowy aparat cyfrowy, służący do wykonywania zdjęć drukowanemu tekstowi. Ten następnie jest konwertowany na cyfrowy format i czytany przez męski lub kobiecy głos użytkownikowi urządzenia. Może być również wyświetlany w powiększeniu na 4,3-calowym ekranie panoramicznym – to dla osób niedowidzących.

Czytnik posiada ponadto 4-gigabajtowy napęd SSD, port USB oraz mini USB, a także baterię, która pozwoli na ponad 4 godziny „słuchania tekstu”, odtwarzania muzyki lub wykonania i skonwertowania 85 fotografii. W stanie czuwania może pozostać przez 5 dni.

Teraz nieco gorsze wiadomości. Intel Reader dostępny jest na razie tylko w Stanach Zjednoczonych, a jego cena to, bagatela, 1500 dolarów. W przeliczeniu daje to kwotę powyżej 4200 złotych. Główną przyczyną tak wysokiej ceny jest obecność napędu SSD.

Zobacz również: Komórka dla niewidomych oraz Aparat fotograficzny dla niewidomych

Dodatkowo w sprzedaży dostępna jest stacja dokująca Portable Capture Station, dzięki której użytkownicy bez problemu skonwertują dużą ilość tekstu, jak na przykład całą książkę. Jej koszt to dodatkowe 400 dolarów.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News