Multimedialny Mediabook z technologią Zii StemCell

Być może pamiętacie, jak w styczniu tego roku Creative prezentował nowoczesną platformę Zii StemCell, która miała zrewolucjonizować rynek urządzeń mobilnych. Teraz przychodzi pora, aby te obietnice zacząć spełniać, dlatego w Internecie pojawiają się informacje na temat nowego urządzenia firmy Creative – MediaBook. W założeniu ma to być czytnik e-booków, gdyż firma z Singapuru już rozpoczęła rozmowy z dystrybutorami i wydawcami e-książek.
Creative Zii Egg z kombinacją systemów Android oraz Plaszma
Creative Zii Egg z kombinacją systemów Android oraz Plaszma

Jednak, jak wskazuje nazwa, urządzenie będzie również oferowało bogactwo multimediów, w tym “wideo, zdjęcia, tekst i usługi”. Zwłaszcza te ostatnie, wskazuje, że otrzymamy łączność z Internetem. Do dyspozycji użytkownika oddany zostanie “duży” ekran dotykowy.

Zobacz nasz ranking odtwarzaczy multimedialnych!

Na pozostałe informacje dotyczące MediaBooka musimy zaczekać. Na dzień dzisiejszy, nie wiadomo nawet, jak urządzenie będzie wyglądać.

Zii Egg

W międzyczasie, wciąż czekamy na rynkowy debiut innego urządzenia, opartego na platformie Zii StemCell i wyposażonego w WiFi, pojemnościowy ekran dotykowy, dwie kamery (jedną z możliwością nagrywania filmów HD), GPS i 32 GB wbudowanej pamięci. Odtwarzacz ma bez najmniejszego problemu radzić sobie z wysyłaniem sygnału o rozdzielczości 1080p. Nad wszystkim czuwać ma kombinacja systemów Google Android z nową platformą Zii Plaszma.

Nie zapomnij zajrzeć również na nasz MobileBlog!

Urządzenie o nazwie Zii Egg miałoby kosztować 199 dolarów (ponad 600 złotych).