Call of Duty 4: Modern Warfare 2 pojawiła się na torrentach, jeszcze przed oficjalną premierą

Microsoft walczy z piractwem, blokuje graczy Xboksa

Microsoft

Według informacji TG Daily, aż 600 tysięcy kont Xbox Live z całego świata zostało zablokowanych. To część walki Microsoftu z piractwem, chociaż firma z Redmond nie potwierdza aż tak dużej liczby zbanowanych kont. Użytkownicy, których dotknęła banicja, nie mają już dostępu do systemu Xbox Live i utracili całkowity dostęp do Sieci permanentnie. Będziecie zatem musieli uważać, przy zakupie używanych konsol, bowiem może się wam trafić i taka, która nie połączy się z Internetem.

– Wszyscy użytkownicy powinni wiedzieć, że piractwo jest nielegalne i modyfikowanie konsoli Xbox 360 aby grać w pirackie kopie gier, pogwałca prawa Xbox Live. Tacy użytkownicy automatycznie tracą wszelką możliwość korzystania z systemu, a dodatkowo tracą również gwarancję – powiedział rzecznik prasowy Microsoftu.

Zobacz również: Unia Europejska pozwoli odcinać piratów od Sieci

W Internecie na każdym kroku można zakupić niezbędne układy do przerobienia konsoli, czy też instrukcje, jak odpalać pirackie kopie gier. Wszelkie próby unicestwienia piractwa w sądach, kończyły się niepowodzeniem, a pirackie kopie gry CoD: Modern Warfare 2 pojawiły się w Sieci jeszcze przed oficjalną premierą. Właśnie dlatego Microsoft zdecydował się na tak drastyczny krok.