Najlepsze aplikacje dla Symbiana

Chcesz przedłużyć życie swojego telefonu komórkowego z systemem operacyjnym Symbian S60? Wykorzystaj fakt, że twój smartfon potrafi korzystać z setek aplikacji. Niektóre z nich potrafią naprawdę wiele. Wybraliśmy dla was kilka najciekawszych.
Najlepsze aplikacje dla Symbiana

Opera Mobile dla najnowszych wersji Symbiana pojawiła się całkiem niedawno i jak dotąd nie istnieje jej stabilna wersja (wyłącznie beta), jednak z czystym sumieniem wam ją polecamy. To zdecydowanie najlepsza aplikacja do przeglądania Internetu, która potrafi równie wiele, co jej komputerowe odpowiedniki.

Przeglądarka bardzo szybko pracuje, pobiera strony w sposób wydajny, obsługuje powiększanie, obracanie ekranu i ekran dotykowy. Nie zabrakło również udogodnień ze standardowej Opery, czyli Szybkiego Wybierania kart (tak, można w końcu wygodnie używać przeglądania w kartach!).

Przeglądarka jest darmowa. Pobierz Operę Mobile

null

Dzięki Skype w telefonie komórkowym zawsze wiesz, kiedy znajomi są online, i możesz do nich zadzwonić, płacąc jak za rozmowę lokalną (lub wykorzystując minuty z abonamentu wykupionego u operatora sieci komórkowej).

Zaloguj się, zobacz, kto jest online, wyślij wiadomość błyskawiczną i uzyskaj natychmiastową odpowiedź.

Komunikator Skype Lite jest darmowy. Pobierz Skype Lite

Palringo to zdecydowanie najlepszy multikomunikator na komórki z Symbianem,. Obsługuje protokół Windows Live Messenger, AOL, Yahoo! Messenger, Google Talk, ICQ, Jabber, Chat, Facebook Chat no i, przede wszystkim, Gadu-Gadu. Radzi sobie z wyświetlaniem emotikon, potrafi też przesyłać wiadomości głosowe i potrafi wysyłać pliki między rozmówcami. Jeżeli twój rozmówca używa również Palringo a jego komórka posiada GPS, będziesz mógł zobaczyć na mapie gdzie on się aktualnie znajduje (funkcję można wyłączyć). Zobacz nasz wideotest Palringo.

Aplikacja jest darmowa. Pobierz Palringo

Jeżeli twój telefon nie radzi sobie z odtwarzaniem danego filmu poprzez wbudowany odtwarzacz (najczęściej RealPlayer), warto wypróbować DivX Player. Odtwarzacz, jak nietrudno się domyślić, radzi sobie przede wszystkim z filmami zapisanymi kodekiem DivX, ale bardzo często radzi sobie też z popularnym XviD.

Aplikacja jest darmowa.Pobierz DivX Mobile Player

YouTube to prawdziwa perełka Internetu. Znajdziemy tam zarówno filmy ciekawe i pouczające, jak i zwyczajnie zabijemy czas. YouTube Mobile Application pozwala na przeglądanie wszystkich klipów w sposób zoptymalizowany dla ekranu twojego telefonu komórkowego. Nawigacja jest bardzo wygodna zarówno poprzez dotyk, jak i sprzętową klawiaturę. Program pozwala również na wszystkie interakcje znane z “pełnego” YouTube’a, takie jak komentarze czy ocenianie klipów. Używając mobilnego YouTube’a pamiętajmy, że aplikacja pobiera znaczącą ilość danych z Internetu. Uwaga na rachunki!

Aplikacja jest darmowa. Pobierz YouTube Mobile Application

Microsoft Office 2007 na ekranie twojego telefonu? Nie ma problemu! QuickOffice potrafi otwierać, edytować i zapisywać pliki Worda, Excela i PowerPointa. Wykorzystuje wszystkie funkcje twojego telefonu, w tym dotykowy ekran, jeżeli taki posiadasz. Interfejs jest równie prosty i zoptymalizowany pod możliwości niewielkich ekranów.

Aplikacja kosztuje około 70 zł (19 dolarów). Przez 30 dni można jej używać za darmo. Pobierz QuickOffice