Obróbka zdjęć – kompendium wiedzy

Linux dla fotografa

Większość użytkowników wie, że Linux świetnie nadaje się do codziennej pracy biurowo-internetowej. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że system ten równie dobrze sprawdza się w zastosowaniach związanych z fotografią cyfrową.

Uzyskanie intensywnych barw

Wreszcie jakaś ładna scena! Wyciągamy więc aparat, celujemy i wciskamy spust migawki. Niestety, blade zdjęcie, jakie oglądamy w domu na komputerze, świadczy o tym, że aparat był chyba przygotowany na inną sytuację oświetleniową.

Obróbka zdjęć w programie Paint.NET

Przedstawiamy tekst konkursowy użytkownika pl_m, którego tematem była “Obróbka wakacyjnych zdjęć w dowolnym, darmowym programie graficznym”. Dziś program Paint.NET.

Obróbka zdjęć w programie Picasa

Przedstawiamy tekst poradnikowy naszego czytelnika – ksara – który wygrał w konkursie na najlepszy poradnik do obróbki zdjęć w dowolnym, darmowym programie.

Inteligentne narzędzia do obróbki zdjęć

Jeśli skorzystasz z najnowszych, inteligentnych narzędzi do edycji zdjęć, zarządzanie nimi lub prezentacja stanie się świetną zabawą. CHIP oferuje takie narzędzia i pokazuje, jak z nich korzystać.

Jak uzyskać zdjęcia z żywymi kolorami (HDR) 

Żaden aparat fotograficzny na świecie nie jest w stanie równocześnie uchwycić bardzo jasnych obszarów oraz cieni, próbując jednocześnie oddać wszystkie szczegóły obrazu. Jest jednak na to sposób – technika HDR (High Dynamic Range). Wyjaśniamy, jak ją wykorzystać.

Przygotowanie własnych zdjęć do wydruku w formacie plakatu

Własne fotografie w roli przyciągających oczy plakatów na ścianach – to byłoby coś! Niestety, nasza atramentowa drukarka wykonuje co najwyżej wydruki w formacie A4, a i to nie najlepiej. Drukarka formatu A3 jest z kolei za droga.

Najlepsze triki w Photoshop Elements 7

Wiele osób uważa, że Elements to taki okrojony Photoshop, tańszy i znacznie prostszy. Tymczasem w przypadku niektórych zastosowań oferuje on nawet bardziej rozbudowaną funkcjonalność. W artykule pokazujemy niezwykłe techniki optymalizacji zdjęć, ich prezentacji, a także zarządzania nimi.

Najnowsze, darmowe programy do obróbki zdjęć!

Rozpoczął się już okres wakacyjny. Przedstawiamy programy, które pomogą Ci wyczarować z pamiątkowych zdjęć prawdziwe cuda!

10 darmowych programów do obróbki zdjęć

CHIP Online przedstawia 10 najpopularniejszych darmowych narzędzi do edycji zdjęć wśród użytkowników polskiej edycji serwisu Download.CHIP.eu