Obróbka zdjęć – kompendium wiedzy

Fotografia to temat zawsze na czasie. Każdego dnia i o każdej porze może nam wyjść znakomite zdjęcie. Ale co dalej? Przedstawiamy wam nasz zbiór porad i artykułów.

Linux dla fotografa

Większość użytkowników wie, że Linux świetnie nadaje się do codziennej pracy biurowo-internetowej. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że system ten równie dobrze sprawdza się w zastosowaniach związanych z fotografią cyfrową.

Uzyskanie intensywnych barw

Wreszcie jakaś ładna scena! Wyciągamy więc aparat, celujemy i wciskamy spust migawki. Niestety, blade zdjęcie, jakie oglądamy w domu na komputerze, świadczy o tym, że aparat był chyba przygotowany na inną sytuację oświetleniową.

Obróbka zdjęć w programie Paint.NET

Przedstawiamy tekst konkursowy użytkownika pl_m, którego tematem była „Obróbka wakacyjnych zdjęć w dowolnym, darmowym programie graficznym”. Dziś program Paint.NET.

Obróbka zdjęć w programie Picasa

Przedstawiamy tekst poradnikowy naszego czytelnika – ksara – który wygrał w konkursie na najlepszy poradnik do obróbki zdjęć w dowolnym, darmowym programie.

Inteligentne narzędzia do obróbki zdjęć

Jeśli skorzystasz z najnowszych, inteligentnych narzędzi do edycji zdjęć, zarządzanie nimi lub prezentacja stanie się świetną zabawą. CHIP oferuje takie narzędzia i pokazuje, jak z nich korzystać.

Jak uzyskać zdjęcia z żywymi kolorami (HDR) 

Żaden aparat fotograficzny na świecie nie jest w stanie równocześnie uchwycić bardzo jasnych obszarów oraz cieni, próbując jednocześnie oddać wszystkie szczegóły obrazu. Jest jednak na to sposób – technika HDR (High Dynamic Range). Wyjaśniamy, jak ją wykorzystać.

Przygotowanie własnych zdjęć do wydruku w formacie plakatu

Własne fotografie w roli przyciągających oczy plakatów na ścianach – to byłoby coś! Niestety, nasza atramentowa drukarka wykonuje co najwyżej wydruki w formacie A4, a i to nie najlepiej. Drukarka formatu A3 jest z kolei za droga.

Najlepsze triki w Photoshop Elements 7

Wiele osób uważa, że Elements to taki okrojony Photoshop, tańszy i znacznie prostszy. Tymczasem w przypadku niektórych zastosowań oferuje on nawet bardziej rozbudowaną funkcjonalność. W artykule pokazujemy niezwykłe techniki optymalizacji zdjęć, ich prezentacji, a także zarządzania nimi.

Najnowsze, darmowe programy do obróbki zdjęć!

Rozpoczął się już okres wakacyjny. Przedstawiamy programy, które pomogą Ci wyczarować z pamiątkowych zdjęć prawdziwe cuda!

10 darmowych programów do obróbki zdjęć

CHIP Online przedstawia 10 najpopularniejszych darmowych narzędzi do edycji zdjęć wśród użytkowników polskiej edycji serwisu Download.CHIP.eu

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.