World of Warcraft - liczba aktywnych graczy dawno już przekroczyła 10 milionów

Pięć lat World of Warcraft

Wirtualny wszechświat, w którym gracze przyjmują rolę elfów, orków i magów odniósł gigantyczny sukces. W World of Warcraft gra 12 milionów osób na całym świecie.

W World of Warcraft gracze mogą jednoczyć się w bitwach przeciwko innym graczom, by poszukiwać złota, nowych broni i innych nagród czekających na tych najdzielniejszych. Wszystkie zwycięstwa odzwierciedlane są na postaci gracza, której poziom doświadczenia jest nie tylko powodem do dumy, ale i umożliwia uczestniczenie w nowych przygodach, wcześniej niedostępnych. World of Warcraft (jak i całe uniwersum Warcrafta) doczekało się tylu fanów, że autorzy gry, firma Blizzard, zdecydowali się organizować co roku BlizzCon, czyli konwent dla fanów. Gracze z całego świata ściągają do USA, bo właśnie tam twórcy ich ulubionej gry ogłaszają nowości związane z ich ukochaną grą. Tam, i tylko tam.

– Nigdy się nie spodziewaliśmy, że ta seria urośnie do rangi społecznego i popkulturowego fenomenu. Zawsze tworzyliśmy gry, w które chcielibyśmy sami zagrać. Mam nadzieję, że nasze podejście będzie dalej nam przynosić sukcesy – komentuje Mike Morhaime, dyrektor Blizzarda. World of Warcraft ma też swoje złe strony. Gra stała się na tyle dobra i na tyle modna, że zaczęła powodować uzależnienia. Dwumiesięczny abonament na grę kosztuje 100 zł, więc uzależnienie jest kosztowne nie tylko dla zdrowia i życia prywatnego, ale i dla portfela. Według badań, przeciętny gracz Warcrafta spędza nad rozgrywką od 25 do 40 godzin tygodniowo. Znane są przypadki rozwodów i problemów psychologicznych w związku z nadmiernym graniem. Szwedzka fundacja na rzecz ochrony zdrowia nazwała WoW-a „najbardziej niebezpieczną grą na rynku” i „kokainą świata cyfrowego”.

Współzawodnictwo graczy również osiąga niejednokrotnie absurdalny poziom. Rzadkie zdobycze, takie jak super-mocne tarcze czy mega-mocne miecze są odsprzedawane jednym graczom przez innych za prawdziwe – niejednokrotnie są to kwoty rzędu tysięcy dolarów. Powstał też zawód „farmera”, czyli graczy, którzy 24 godziny na dobę szukają ciekawych przedmiotów, by potem móc je sprzedać w realnym świecie innym graczom.

Z okazji pięciolecia gry Blizzard przygotował wiele atrakcji w świecie World of Warcraft. Są to nowi przeciwnicy a także smoczątko Onyksii, które może wspierać gracza w bojach.

World of Warcraft jest aktualnie jedną z najpopularniejszych gier – gra w niego ponad 12 milionów osób. Do tej pory WoW doczekał się dwóch dodatków: The Burning Crusade i Wrath of the Lich King. Każdy z nich pobił rekordy sprzedaży. Gry tego typu co WoW są niesamowicie złożone i dla wielu graczy ogrom informacji może być przytłaczający. Dlatego wielu graczy używa add-onów aby życie w Azeroth było nieco łatwiejsze.

Galeria: Top 20 add-onów do World of Warcraft Czy jesteś Hunterem, który wraz ze swoim wiernym zwierzakiem szuka rudy Titanium czy też gorliwym Warlockiem, zawsze istnieją dodatki, które ułatwią wiele spraw.

W grac takich jak World of Warcraft add-ony to podstawa. Znacząco podnoszą przyjemność z gry, ułatwiają zrozumienie wszystkich jej aspektów oraz dają łatwy dostęp do wszelakich potrzebnych informacji.

Zebraliśmy więc zbiór 20 najważniejszych dodatków, których używają poważni gracze. Dzięki tym add-onom Azeroth dostarczy Ci zupełnie nowych wrażeń!

Galeria: Top 20 add-onów do World of Warcraft Przejrzyj nasz  zbiór i przekonaj się, które add-ony chcesz pobrać i które wydają Ci się interesujące – zupełnie za darmo!

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.