Różdżka jeszcze nie doczekała się chwytliwej nazwy

Playstation 3 Wand, czyli nowa interaktywna platforma do gier

Sony przygotowuje konkurenta dla obecnego na rynku Wii i przygotowywanego Projektu Natal. Playstation 3 Wand ma być interaktywnym sposobem komunikacji z konsolą.

Wygląda na to, że Sony ma wielkie plany odnośnie nowego, interaktywnego kontrolera dla swojej konsoli, który wygląda jak różdżka. Ma on trafić na rynek na wiosnę 2010 roku, jednak nie będzie jedynie dodatkiem do konsoli, a ma zmienić całkowicie sposób interakcji z PS3. Z pewnością będzie to konkurencja dla obecnej na rynku konsoli Nintendo Wii (i zapowiadanego następcy), a także przygotowywanego Projektu Natal firmy Microsoft. Jeśli dobrze pamiętacie, to gigant z Redmond opatentował również coś w rodzaju magicznej różdżki, o której więcej przeczytacie tutaj.

Shuhei Yoshida, szef międzynarodowego studia Sony, studzi jednak zapędy – jesteśmy ciągle we wczesnej fazie rozwoju kontrolera ruchu. Rozważaliśmy możliwość wprowadzenia suchego urządzenia lub też całkowitej platformy i wszyscy zgodnie uznaliśmy, że tkwi w tym potencjał, zatem będzie to sprzętowa platforma.

W końcu, większość gier wydanych dla konsoli Playstation 3 będzie obsługiwać nową „różdżkę” kontrolującą ruch, jednak Sony tłumaczy, że niektóre tytuły, jak LittleBigPlanet, uzyskają tę obsługę poprzez specjalną łatkę. Inni wydawcy, jak Konami czy Capcom, ze swoim horrorem Resident Evil 5, mogą oferować przekształcone wersje swoich gier, przystosowane właśnie do kontroli ruchowej.

Nie ma żadnych informacji na temat przewidywanej ceny tego urządzenia. Być może Sony będzie oferować je w zestawie ze swoją konsolą.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.