Jak ściągać filmy z YouTube’a

Czytaj: Wszystko o YouTube!
Dzięki rozwojowi technologii mobilnej wykonywanie filmów oraz ich publikacja stały się bardzo łatwe i wygodne
Dzięki rozwojowi technologii mobilnej wykonywanie filmów oraz ich publikacja stały się bardzo łatwe i wygodne

– historia tego nierentownego portalu!

– największe gwiazdy YouTube’a

– darmowe wtyczki i najlepsze triki!

YouTube – kopalnia interesujących klipów i krótkich filmów. Niestety, żeby je obejrzeć, musisz uruchomić przeglądarkę internetową i czekać, aż film skończy buforowanie. Jest to szczególnie irytujące dla posiadaczy wolniejszych łącz, którzy chcą obejrzeć sobie na spokojnie kilkuczęściowy film, a za każdym razem muszą czekać. Na szczęście jest na to metoda. Na dodatek bardzo łatwa.

Wchodzimy na YouTube’a, znajdujemy film, który chcemy pobrać i klikamy na niego – dokładnie tak, jakbyśmy chcieli go obejrzeć. Kopiujemy do schowka adres internetowy

W drugiej karcie przeglądarki odwiedzamy witrynę KeepVid, wklejamy skopiowany adres do pola “URL” i klikamy “Download”

Teraz są dwie możliwości. Witryna poinformuje nas o błędzie i poprosi o ponowną próbę. To typowe zachowanie i nie należy się nim przejmować. Jeżeli nic takiego się nie stało, od razu przechodzimy do następnego kroku. Jeżeli jednak wystąpił błąd, należy kliknąć na łącze “Reload the page”. Czasami operację trzeba powtórzyć kilkakrotnie.

Jeżeli w końcu nam się uda, witryna nam zaprezentuje wszystkie dostępne rozdzielczości klipu. Należy kliknąć na tę, co nas interesuje (im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość ale i dłuższy czas pobierania) i zapisać, jak dowolny plik pobierany przez przeglądarkę. Gotowe!

Filmy pobierają się w formacie FLV. Jeżeli nie masz zainstalowanych żadnych kodeków na dysku, polecamy paczkę K-Lite Codec Pack Standard. Uwaga! Paczek kodeków nie należy mieszać. Jeżeli mamy zainstalowaną inną w systemie, należy ją usunąć przed instalacją tej polecanej przez nas.