Call of Duty: Modern Warfare 2 - gracze grają nie fair, bo... mogą

Seria Call of Duty zarobiła już 3 miliardy dolarów

Firma Activision ogłasza, iż jej niezwykle udana seria gier FPS, której ostatnia część Modern Warfare 2 trafiła niedawno na rynek, zarobiła już 3 miliardy dolarów.

Co opłaca się bardziej? Nakręcić wielką produkcję hollywoodzką z największymi gwiazdami, czy stworzyć serię gier komputerowych, gdzie wszyscy zabijają się na każdym kroku? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bowiem zależy to od tego, kto zrobi tę grę. W przypadku Activision zdecydowanie bardziej opłaca się to drugie. Seria bardzo popularnej gry FPS (First Person Shooter) zarobiła już 3 miliardy dolarów, sprzedając się w ponad 55 milionach egzemplarzy na całym świecie. Tylko najnowsza odsłona CoD – Modern Warfare 2 – z budżetem 50 milionów dolarów, w zaledwie 5 dni od premiery zarobiła 550 milionów dolarów.

Dla porównania, jedna z największych amerykańskich produkcji filmowych – Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia – z budżetem wynoszącym 93 miliony dolarów, na całym świecie wygenerowała przychody w wysokości 870 milionów dolarów. Co ciekawe, takim wynikiem jak CoD, nie może pochwalić się nawet cała trylogia, która zarobiła łącznie mniej niż 3 miliardy dolarów.

Zobacz również: Infinity Ward ocenzurowała rosyjską wersję CoD Modern Warfare 2!

Tymczasem seria Call of Duty stała się jedną z najbardziej popularnych gier komputerowych w historii. Pomimo swojej niewątpliwej brutalności, gra w nią każdy – nastolatkowie, ale również Ci starsi.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.