Jak oglądać telewizję przez Internet

Telewizja już od dłuższego czasu nadaje przez Internet. Wiele stacji na całym świecie wymaga uiszczenia abonamentu za oglądanie strumieniowo multimediów, inne udostępniają swoją ramówkę zupełnie za darmo. Technika strumieniowania została już na tyle zoptymalizowana, że nie wymaga posiadania wyjątkowo wydajnego łącza.
Zobacz Top 20 Narzędzi TV i rozkoszuj się Telewizją przez Internet
Zobacz Top 20 Narzędzi TV i rozkoszuj się Telewizją przez Internet

Najłatwiejszą metodą na oglądanie telewizji przez Internet jest… odwiedzenie strony domowej stacji telewizyjnej. Wielu nadawców udostępnia przekaz na żywo, większość zaś trzyma na serwerze archiwalne, nadane już programy. Niektóre stacje prowadzą niejednokrotnie odwrotną politykę. Przykładowo, stacja TVN umieszcza swoje najlepsze seriale i teleturnieje zanim pojawią się one na antenie.

ipla to internetowy projekt telewizji Polsat

ipla to internetowy projekt telewizji Polsat

Istnieją również witryny, które oferują wiele kanałów jednocześnie. Przykładem niech będzie tu telewizja ipla, która wymaga jedynie pobrania swojego klienta do odtwarzania telewizji. Dzięki niej za darmo obejrzysz bez problemu kilkanaście polskojęzycznych programów. Ipla posiada także funkcjonalność czatu i komunikatora. Funkcja ta pozwala internautom aktywnie uczestniczyć w relacjach na żywo, np. komentować na bieżąco rozgrywki sportowe lub za pośrednictwem czatu zadawać pytania gwiazdom będącym na wizji (oczywiście, tylko w stacjach telewizyjnych produkowanych przez iplę). Są jednak wygodniejsze sposoby.

ProgDVB, który

za darmo pobierzesz z naszego portalu,

pozwala nie tylko na wykorzystanie tunera telewizyjnego, ale także Internetu do oglądania zwykłej telewizji. Prosto na ekranie komputera. Niestety, nie należy do aplikacji, które instaluje się w kilka kliknięć myszki. Każdemu pytaniu należy poświęcić uwagę, poza oczywistymi, jak folder w którym program ma zostać zainstalowany, czy też prośba o akceptacje umowy licencyjnej. Pierwsze dość kłopotliwe pytanie dotyczyć będzie miejsca zachowywania ustawień. Najrozsądniej wybrać będzie »To store settings  in the root folder of ProgDVB«, by nie zaśmiecać Rejestru Windows. W kolejnym oknie instalator spyta o język interfejsu (zostawiamy »English«) i o funkcję Time-Shifting, którą zostawmy na razie w spokoju. Kolejne okno to zapytanie, czy będziemy strumieniować telewizję z innych komputerów w sieci a także o rodzaj posiadanego przez nas pilota zdalnego sterowania. Dopiero po udzieleniu wszystkich informacji rozpocznie się instalacja.

ProgDVB

ProgDVB

Aplikacja posiada łatwy i przyjemny w obsłudze interfejs, którego wygląd możemy dowolnie zmieniać dzięki obsłudze skórek (Menu »Settings« a następnie »Skin«). Po lewej stronie znajduje się lista dostępnych kanałów telewizyjnych. Dostępne są zaprogramowane kanały z całego świata, w tym, oczywiście, z Polski. Aby zobaczyć listę kanałów z danego kraju wystarczy kliknąć symbol plusa obok jego nazwy. Listę programów można modyfikować, usuwając dostępne wpisy i dodając własne. W tym celu wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy na liście kanałów a następnie wybrać »Delete« (jeżeli chcemy usunąć zaznaczony myszką program) lub »New channel« (jeżeli chcemy dodać nowy kanał, musimy oczywiście znać jego parametry odbioru). Dany kanał uruchamiamy dwuklikiem myszy. Pamiętać należy, że niektóre są odbierane wyłącznie przez Internet, a zatem połączenie może chwile potrwać. Odbiorem programu sterujemy za pomocą przycisków pod ekranem. Obraz na pełnym ekranie uruchamia się tak samo, jak w innych odtwarzaczach – dwuklikiem myszy na nim.

Najlepsze darmowe narzędzia TV!

Streaming z Internetu w czasie rzeczywistym, cyfrowe programy telewizyjne i niskie ceny zewnętrznych adapterów DVB-T: żeby oglądać telewizję już nie musisz siedzieć w salonie. Download.CHIP.eu przedstawia najlepsze narzędzia TV na PC.

Galeria:20 najlepszych narzędzi TV 

Już nie ma powodów, dla których miałbyś być ograniczony ilością kanałów oferowanych przez lokalne stacje telewizyjne albo miałbyś płacić krocie za telewizję satelitarną. Jeśli masz dostęp do łącza szerokopasmowego, masz też dostęp do całej masy programów i usług udostępnianych przez tysiące dostawców z całego świata.Wraz z tak bogatą ofertą powstały liczne programy, dzięki którym sprawdzisz, co akurat leci i narzędzia, które pozwolą ci zapisać i edytować materiały. Zatem przygotuj się i zobacz Top 20 Narzędzi TV, które zebraliśmy w ten zestaw.

Galeria:20 najlepszych narzędzi TV