Facebook wprowadza zmiany opowrnie i powoli - głównie ze względu na niechęć użytkowników wobec innowacji

350 milionów Facebookowiczów

Liczba użytkowników Facebooka właśnie przekroczyła 350 milionów. Oznacza to, że od września bieżącego roku przybyło 50 milionów kont.

Z okazji kolejnej okrągłej liczby użytkowników Mark Zuckenberg napisał list otwarty do wszystkich użytkowników Facebooka, prognozując przyszłość portalu. Milioner zachęca w nim do większego wkładu użytkowników w rozwój serwisu. Zuckenberg chce, by użytkownicy opiniowali zmiany na portalu zanim zostaną one wprowadzone. Chce w ten sposób uniknąć krytyki, która nieraz spotkała władze portalu przy uaktualnieniach strony.

Zuckenberg zaznacza, że nie chce tylko rozwijać portalu przez dodawanie nowych funkcji. Niepotrzebne zostaną usunięte. Jako pierwsze pod nóż pójdą sieci regionalne, które są mało aktywne a są wybierane już przy rejestracji. Przez to niektóre z nich liczą sobie ponad 100 milionów członków. Rozwinięte zostanie zarządzanie prywatnością, które teraz ma dać użytkownikom jeszcze większą kontrolę nad umieszczaną przez nich treścią. Samo narzędzie zostanie też uproszczone.

Czytaj też:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.