Niezbyt skomplikowana gra, a zarabia miliony

Jak zarabiać milion dolarów miesięcznie?

Odpowiedź jest prosta - wystarczy projektować aplikacje dla iPhone'a. Musi to być jednak udana aplikacja, którą zainstalowano ponad 20 milionów razy. Musi to być Tap Tap Revenge.

Recepta wydaje się być prosta. Firma o nazwie Tapulous Inc., utworzona w lutym 2008 roku, zatrudniająca ledwie 20 pracowników, projektujących gry dla mobilnej platformy Apple’a. Co w niej takiego nadzwyczajnego? Zarabia milion dolarów miesięcznie, niespełna dwa lata po swoim debiucie.

Wszystko za sprawą niezwykle popularnej gry zręcznościowej Tap Tap Revenge, którą zainstalowano już przeszło 20 milionów razy, a zagrano w nią już ponad 600 milionów razy. Według comScore, gra obecna jest aktualnie na jednej trzeciej wszystkich urządzeń iPhone i iPod Touch, znajdujących się na rynku. Oprócz tej aplikacji, Tapulous oferuje takie tytuły, jak Tap Tap Dance, Nine Inch Nails Revenge czy Lady Gaga Revenge.

To jednak nie wszystko – gro swoich zysków, ta niewielka firma czerpie ze sprytnego modelu biznesowego. Jako, że większość z jej gier to aplikacje muzyczne, to dodatkowo pieniądze można zarabiać przez sprzedaż piosenek. Reklamy, twórcom również nie są obojętne.

Tapulous, a konkretniej jej dyrektor generalny – Bart Decrem – nie zamierza spoczywać na laurach i zadowalać się tym „marnym” milionem na miesiąc. W ciągu dwóch najbliższych lat, jego firma ma być gigantem mobilnego rynku aplikacji internetowych. Wierzymy na słowo.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.