Niezbyt skomplikowana gra, a zarabia miliony

Jak zarabiać milion dolarów miesięcznie?

Rozrywka

Recepta wydaje się być prosta. Firma o nazwie Tapulous Inc., utworzona w lutym 2008 roku, zatrudniająca ledwie 20 pracowników, projektujących gry dla mobilnej platformy Apple’a. Co w niej takiego nadzwyczajnego? Zarabia milion dolarów miesięcznie, niespełna dwa lata po swoim debiucie.

Wszystko za sprawą niezwykle popularnej gry zręcznościowej Tap Tap Revenge, którą zainstalowano już przeszło 20 milionów razy, a zagrano w nią już ponad 600 milionów razy. Według comScore, gra obecna jest aktualnie na jednej trzeciej wszystkich urządzeń iPhone i iPod Touch, znajdujących się na rynku. Oprócz tej aplikacji, Tapulous oferuje takie tytuły, jak Tap Tap Dance, Nine Inch Nails Revenge czy Lady Gaga Revenge.

To jednak nie wszystko – gro swoich zysków, ta niewielka firma czerpie ze sprytnego modelu biznesowego. Jako, że większość z jej gier to aplikacje muzyczne, to dodatkowo pieniądze można zarabiać przez sprzedaż piosenek. Reklamy, twórcom również nie są obojętne.

Tapulous, a konkretniej jej dyrektor generalny – Bart Decrem – nie zamierza spoczywać na laurach i zadowalać się tym „marnym” milionem na miesiąc. W ciągu dwóch najbliższych lat, jego firma ma być gigantem mobilnego rynku aplikacji internetowych. Wierzymy na słowo.