Karty pamięci SD z transferem 300 MB/s

Być może producenci pamięci masowych zdążyli już zapowiedzieć kilka kart pamięci w najnowszym standardzie SDXC, który podczas swojej premiery w styczniu tego roku obiecywał gruszki na wierzbie (transfery danych na poziomie 300 MB/s), ale jak do tej pory żadna z zapowiadanych kart nie sprostała tym obietnicom. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest brak zaktualizowanej specyfikacji kart SD, która umożliwiłaby osiągniecie nie tylko ogromnej pojemności (obiecywano nawet 2 TB), ale również wysokie transfery danych.
SDXC będzie bardziej pojemna od obecnie dostępnej płyty Blu-Ray Disc dual layer
SDXC będzie bardziej pojemna od obecnie dostępnej płyty Blu-Ray Disc dual layer

Specyfikacja SD 4.0 ma zostać ukończona na wiosnę 2010 roku i opierać się będzie na szeregowej transmisji danych, dzięki czemu ma dostarczyć prędkości transferu od 104 do 300 MB/s.

Zobacz nasz ranking aż 47 kart pamięci SD!

Pojemność nowych kart SD ograniczona będzie barierą 2 TB. Ponadto zostanie dodana 128-bitowe szyfrowanie danych (wcześniej 56-bitowe) oraz pełna kompatybilność z wcześniejszymi standardami. Miejmy nadzieję, że wszystkie wcześniejsze obietnice w 2010 roku zostaną spełnione i nie będzie żadnych opóźnień.

Więcej:pamięci