Mac i Linux od dzisiaj z Google Chrome

Google Chrome beta

Google Chrome dla platformy Windows ma dzisiaj 40 milionów użytkowników. Dziś pojawiła się wersja rozwojowa, nieukończona, dla systemów Linux i Mac OS X.

Najważniejsze zalety Google Chrome:

  • Jednym z głównych celów pracy nad Google Chrome był szybszy start sprawniejsza praca z aplikacjami i stronami internetowymi, aby użytkownicy rzeczywiście mogli odczuć różnicę w prędkości.
  • Przeglądarka jest prosta i minimalistyczna – zaprojektowana na tych samych założeniach, które doskonale sprawdziły się na stronie głównej wyszukiwarki Google.
  • Bezpieczeństwo – ponieważ wszystkie programy współpracujące z Google Chrome to aplikacje online, każda zakładka operuje przy pomocy filtra bezpieczeństwa (sandbox), zdecydowanie utrudniając wirusom i złośliwemu oprogramowaniu atak na komputer.

– Od premiery przeglądarki Google Chrome przebył długą drogę. Wprowadziliśmy znacznie więcej ulepszeń wspomagających szybkość i stabilność, a Chrome z każdym dniem jest coraz lepszym produktem – powiedział Anders Sandholm, Product Manager Google Chrome. – Dzisiejsza premiera to kolejny duży krok: chcieliśmy, aby większa liczba użytkowników miała dostęp do Google Chrome i odczuła nową jakość korzystania z Internetu – dodał

Aby pobrać właśnie udostępnioną wersję Google Chrome dla Maka lub platformy Linux kliknij na odpowiedni link. Przypominamy że wersja beta oznacza wersję nieukończoną, mogącą wciąż zawierać błędy.

Google przygotował też nie lada gratkę dla betatesterów wersji Chrome’a dla Windows. Rozwojowa wersja Chrome’a obsługuje już rozszerzenia i dodatki, o czym już informowaliśmy. Dziś został otwarty katalog owych wtyczek, dostępny pod tym adresem. Niestety, nie działają one z obecną, stabilną wersją przeglądarki. Data premiery finalnej wersji Chrome’a z obsługą dodatków jest wciąż nieznana.