Taki ekran wyboru przeglądarek w systemach Windows to wciąż za mało dla niektórych

Microsoft znów przekształca ekran wyboru przeglądarek

Licząc na ostateczną akceptację Komisji Europejskiej, Microsoft znów poprawia ekran wyboru przeglądarek w systemach Windows, dodając tym razem funkcję losowego układu przeglądarek.

Zaproponowany w lipcu tego roku ekran wyboru przeglądarek w systemach Windows XP, Vista i 7, dostarcza użytkowników tych OS-ów możliwość wyboru jednej z pięciu przeglądarek internetowych podczas instalacji systemu – Internet Explorer, Mozilla Firefox, Apple Safari, Google Chrome oraz Opera. Takie rozwiązanie miało zadowolić Komisję Europejską, która miała zastrzeżenia odnośnie zachowań monopolistycznych Microsoftu – według niej, oferowanie IE wraz z systemem operacyjnym, pomogło zdobyć tak dużą popularność przeglądarce z Redmond.

Niestety, nawet ekran wyboru przeglądarek nie zaspokoił potrzeb Unii. Swoje zażalenie złożyła także Opera, według której ułożenie przeglądarek od lewej do prawej w zależności od posiadanego udziału w rynku, daje IE nieuczciwą przewagę. Do tych narzekań dołączyła również Mozilla.

Microsoft, chcąc raz na zawsze zakończyć tę sprawę, w nowych instalacjach systemów Windows XP, Vista i 7 umieścił ekran wyboru przeglądarek z losowym ułożeniem kolejności wyświetlania ikonek.

Zobacz również: Wojny przeglądarek!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.