Niebieski Mikołaj Skype’a w dziecięcych szpitalach

Mikołaj pomaga najmłodszym wykorzystać Skype'a do kontaktu z najbliższymi. W szpitalach pojawiły się też dodatkowe świąteczne atrakcje.

Wspólnie z Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu i Szpitalem Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ulicy Niekłańskiej w Warszawie, Skype przygotował specjalną akcję świąteczną dla małych pacjentów obu placówek. Od 21 grudnia dzieci odwiedza niebieski Mikołaj, który zachęca je do korzystania z laptopa i kontaktu z najbliższymi za pomocą Skype’a.

Sam niebieski Mikołaj nie jest jednak jedyną atrakcją. Każdego dnia na dzieci czeka też wirtualne spotkanie z czerwonym mikołajem, który opowiada im bajkę. Zgromadzone w świetlicy bądź bibliotece dzieci, widzą czerwonego mikołaja za pomocą wideopołączenia Skype’a.

– Oprócz profesjonalnej opieki medycznej staramy się zapewnić naszym pacjentom również inne atrakcje, które pozwolą im choć na chwilę oderwać się od szpitalnej rzeczywistości. Jest to szczególnie ważne dla tych dzieci, które z powodu swojego stanu zdrowia muszą pozostać na święta w szpitalu. Wierzymy, że takie projekty jak niebieski Mikołaj Skype’a pozwolą im złagodzić smutek związany z oddaleniem od najbliższych w tym szczególnym, świątecznym czasie – powiedziała Bożena Rędziak z Centrum Zdrowia Dziecka.

Na dzień przed Wigilią, 23 grudnia, niebieski Mikołaj Skype’a rozda wszystkim dzieciom, znajdującym się w Centrum Zdrowia Dziecka i szpitalu przy ul. Niekłańskiej świąteczne prezenty. Każdy pacjent otrzyma pluszowego misia oraz słuchawki Skype’a, które umożliwią swobodne korzystanie z komunikatora po opuszczeniu szpitala. – Dzieci są zafascynowane i szczęśliwe. Spotkanie z Mikołajem to spełnienie ich marzeń – dodaje Ewa Gadomska, naczelna pielęgniarka w szpitalu im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza

Akcja potrwa do niedzieli, 27 grudnia. Po jej zakończeniu laptopy, kamerki internetowe i słuchawki których używał niebieski Mikołaj pozostaną w obu placówkach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.