Nowy rekord Opery: 12 milionów pobrań w 7 dni

W ciągu tygodnia 12,5 mln użytkowników poznało potencjał Opery 10.10 z Operą Unite. Ten wynik łamie poprzednie rekordy Opery i oznacza wzrost o 25% w porównaniu z tygodniem następującym po wrześniowej premierze Opery 10.

Opera 10.10 zapewnia wiele innowacyjnych funkcjonalności opakowanych w elegancki interfejs. Jedną z najważniejszych z funkcjonalności jest Opera Unite, osobisty serwer, umożliwiający łatwe udostępnianie treści, takich jak zdjęcia i pliki. Z Operą Unite ludzie odkrywają zupełnie nowy sposób słuchania muzyki, dzielenia się swoimi zdjęciami i innymi plikami.

– Dzięki tak znaczącej liczbie pobrań jestem przekonany, że naprawdę trafiliśmy w oczekiwania społeczności użytkowników Internetu. Opera 10.10 jest bardziej fascynująca od strony wizualnej, a mówiąc językiem technologii: podąża tam, gdzie nie była dotąd żadna przeglądarka – powiedział Jon von Tetzchner, prezes Opera Software. – Wierzymy, że z czasem siła Opery Unite zdoła wymazać dotychczasowe przesądy dotyczące przeglądania i udostępniania informacji w sieci – dodaje.

Desktopowa Opera posiada obecnie ok. 45 mln aktywnych użytkowników na całym świecie. Oprócz tego wiele milionów więcej używa przeglądarek Opera na wiele różnych urządzeń, włączając w to telefony komórkowe, konsole gier, telewizory i przenośne odtwarzacze multimedialne. Rozwojowi przeglądarki towarzyszy nieustannie misja „Jednej Sieci”, zakładająca stworzenie uniwersalnego kontaktu z Internetem na każdym urządzeniu, w każdym miejscu i o każdej porze.

Ulubione funkcjonalności Opery:

  • Opera Unite –  Dziel się własnymi treściami bezpośrednio pomiędzy wieloma urządzeniami
  • Opera Turbo –  Przyspiesz prędkość przeglądania przy słabym połączeniu lub zatłoczonej sieci dzięki technologii kompresji Opery
  • Wizualne karty – Przeciągnij myszką po pasku kart, a ukażą się miniatury przeglądanych stron
  • Szybkie Wybieranie – Za każdym razem, kiedy otworzysz nową kartę, pojawi się uprzednio dobrany zestaw ulubionych stron
  • Opera Link – Zsynchronizuj ustawienie swojej przeglądarki, tak by mieć do nich dostęp z dowolnego urządzenia z Operą
  • Gesty Myszy –  Przeglądaj bardziej wydajnie dzięki drobnym i szybkim ruchom myszy

Przeglądarkę Opera pobierzesz z naszego portalu

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.