Ponad 3,5 tysiąca seksualnych przestępców wyrzuconych z Facebooka

Według New York Daily News ponad 3,5 tysiąca “seksualnych przyjaciół” zostało wyrzuconych z serwisów społecznościowych Facebook i MySpace w stanie Nowy Jork. Takie nasilenie w pozbawianiu społecznościowych kont dewiantów jest wynikiem ustanowionego w 2008 roku prawa – ustawy Electronic Security and Targeting of Online Predators Act (bardziej znana pod skrótem e-STOP). Z anonimowego źródła dowiadujemy się, że ten ruch administratorów serwisów społecznościowych powinien być znakiem ostrzegawczym dla rodziców, urzędników, portali społecznościowych, czyli generalnie, dla wszystkich.
Portale społecznościowe są obiektem coraz większej ilości badań - zarówno tych sensownych, jak i tych niezbyt...
Portale społecznościowe są obiektem coraz większej ilości badań - zarówno tych sensownych, jak i tych niezbyt...

“Przed przeforsowaniem ustawy e-STOP, przestępcy na tle seksualnym mogli swobodnie czaić się na swoje niewinne ofiary na portal społecznościowych – mówi Laura Aheam, dyrektor wykonawczy centrum Parents for Megan’s Law and the Crime Victims Center.

– Dzięki tej ustawie, prokurator generalny Cuomo (przyp.red. Ten sam, który oskarżał Intela o wymuszenia i przekupstwo) wysłał wyraźne ostrzeżenie, że jest tam nowy szeryf, który bronić będzie najbardziej bezbronnych przed internetowymi przestępcami – dodaje.

Teraz pora na wyniki ostatniej obławy na serwisy społecznościowe. Facebook zamknął 3 410 kont połączonych z 2 782 internetowymi przestępcami seksualnymi. MySpace natomiast zablokował 1 975 swoich kont, należących do 1 796 przestępców. Ponadto 1 045 przestępców posiadało konta na obydwu tych serwisach. To dane tylko i wyłącznie dla stanu Nowy Jork, więc aż strach pomyśleć, ile seksualnych przestępców wciąż czai się na swoje ofiary w pozostałych stanach i na całym świecie.

Czytaj również:

Pastor-pedofil wabił swoje ofiary na Facebooku

PS3 i Linux użyte do łapania pedofilów

Pedofil oskarża kota o ściąganie dziecięcej pornografii

Według Daily News, jeden z wyrzuconych mężczyzn z Facebooka był osobą już skazaną za seksualną napaść na 14-letniego chłopca. Inny pozbawiony konta kryminalista zgwałcił 2-letnie dziewczynkę. Kolejny został skazany za obcowanie z 10-letnim dzieckiem.