Portale społecznościowe są obiektem coraz większej ilości badań - zarówno tych sensownych, jak i tych niezbyt...

Ponad 3,5 tysiąca seksualnych przestępców wyrzuconych z Facebooka

Serwisy społecznościowe

Według New York Daily News ponad 3,5 tysiąca „seksualnych przyjaciół” zostało wyrzuconych z serwisów społecznościowych Facebook i MySpace w stanie Nowy Jork. Takie nasilenie w pozbawianiu społecznościowych kont dewiantów jest wynikiem ustanowionego w 2008 roku prawa – ustawy Electronic Security and Targeting of Online Predators Act (bardziej znana pod skrótem e-STOP). Z anonimowego źródła dowiadujemy się, że ten ruch administratorów serwisów społecznościowych powinien być znakiem ostrzegawczym dla rodziców, urzędników, portali społecznościowych, czyli generalnie, dla wszystkich.

„Przed przeforsowaniem ustawy e-STOP, przestępcy na tle seksualnym mogli swobodnie czaić się na swoje niewinne ofiary na portal społecznościowych – mówi Laura Aheam, dyrektor wykonawczy centrum Parents for Megan’s Law and the Crime Victims Center.

– Dzięki tej ustawie, prokurator generalny Cuomo (przyp.red. Ten sam, który oskarżał Intela o wymuszenia i przekupstwo) wysłał wyraźne ostrzeżenie, że jest tam nowy szeryf, który bronić będzie najbardziej bezbronnych przed internetowymi przestępcami – dodaje.

Teraz pora na wyniki ostatniej obławy na serwisy społecznościowe. Facebook zamknął 3 410 kont połączonych z 2 782 internetowymi przestępcami seksualnymi. MySpace natomiast zablokował 1 975 swoich kont, należących do 1 796 przestępców. Ponadto 1 045 przestępców posiadało konta na obydwu tych serwisach. To dane tylko i wyłącznie dla stanu Nowy Jork, więc aż strach pomyśleć, ile seksualnych przestępców wciąż czai się na swoje ofiary w pozostałych stanach i na całym świecie.

Czytaj również:

Pastor-pedofil wabił swoje ofiary na Facebooku

PS3 i Linux użyte do łapania pedofilów

Pedofil oskarża kota o ściąganie dziecięcej pornografii

Według Daily News, jeden z wyrzuconych mężczyzn z Facebooka był osobą już skazaną za seksualną napaść na 14-letniego chłopca. Inny pozbawiony konta kryminalista zgwałcił 2-letnie dziewczynkę. Kolejny został skazany za obcowanie z 10-letnim dzieckiem.