Nieograniczona ilość amunicji - gwiazdkowy prezent, czy realne zagrożenie multiplayer'owej rozgrywki?

„Wirus” w Modern Warfare 2 infekuje Xbox Live

Rozrywka

CoD: Modern Warfare 2 to z pewnością najgłośniejsza gra tego sezonu – co chwila w Sieci pojawiają się świeże doniesienia dotyczące tej gry, głównie za sprawą poziomu „No Russian”. Tym razem, do czynienia mamy z czymś w rodzaju wirusa, który błyskawicznie ogarnia coraz większą ilość użytkowników z kontami Xbox Live, którzy trudzą się w sieciowych rozgrywkach Modern Warfare 2. Podobnie jak epidemia, wirus wydostał się z jednego źródła, a teraz rozprzestrzenia się w Sieci, infekując nic niepodejrzewających graczy, podczas każdej rozegranej bitwy.

Nie ma jednak powodu do większych obaw – wirus ten nie potrafi wykraść danych, nie zdemoluje też dysku twardego konsoli. Zapewni po prostu nielimitowaną ilość amunicji na wszystkie bronie dostępne w grze oraz zlikwiduje czasy wczytywania się gry. Dla niektórych graczy, brzmi jak prezent gwiazdkowy.

Pozostali, mogą być nieco zmartwieni, ponieważ sieciowe rozgrywki staną się nierówne i ci bardziej uczciwi będą mieli problemy z wygraniem z oszustami. Kierownik społeczności Infinity Ward, Robert Bowling, już podjął działania, które mają temu zapobiec. Trwają prace nad łatkami, które wyeliminują „wirusa” z obiegu.

Jak już łatka się pojawi, użytkownicy będą musieli rozłączyć usługę Xbox Live i uruchomić ponownie konsolę, by pozbyć się problemu.

Przypomnijmy, że na początku grudnia 2,500 graczy zostało zbanowanych za oszukiwanie w grze Modern Warfare 2.