Znamy plany HTC na rok 2010 – będzie różnorodnie

HTC, jedna z najpopularniejszych firm produkujących smartfony na rynek high-end, przygotowuje co najmniej kilka nowych modeli na rok 2010. Chociaż oficjalnie tajwański producent nie potwierdza plotek i spekulacji krążących po Internecie, to w ciemno można brać te informacje za prawdziwe, bowiem wyciekła broszura ze specyfikacjami i zdjęciami, wyglądającymi na dość oficjalne. Przygotowywanych jest pięć smartfonów z systemem Google Android oraz trzy modele oparte na platformie Windows Mobile.
Flagowy produkt z nowej linii smartfonów HTC - Bravo
Flagowy produkt z nowej linii smartfonów HTC - Bravo

HTC dzieli swoje nowe urządzenia na cztery kategorie – design/styl, towarzystwo, moc i wydajność.

Design/Styl

W tej kategorii znalazły się dwa smartfony – HTC Legend, uważany za następcę modelu Hero, oraz HTC Salsa.

Ten pierwszy,

HTC Legend

, opierać się będzie na systemie Android i wyposażony będzie w 3,2-calowy, pojemnościowy ekran AMOLED, łączność HSDPA, 5-megapikselowy aparat cyfrowy z autofokusem, 512 MB pamięci flash, 256 MB pamięci RAM, procesor Qualcomm MSM 7227 z zegarem 600 MHz, gniazdo kart microSD, łączność WiFi i Bluetooth 2.1+EDR, nawigację satelitarną z funkcją A-GPS, cyfrowy kompas, 3,5-milimetrowe wyjście audio, port microUSB, radio FM, mysz optyczną (zamiast trackballa w Hero), dostęp do Facebooka, FlickR, Twittera oraz mobilnych usług Google’a, a także baterię o pojemności 1300 mAh.

Całość zamknięta jest w obudowie mierzącej 111 x 57 x 11,4 mm. Urządzenie ma pojawić się na rynku już w marcu 2010 roku.

HTC Salsa

jest natomiast smartfonem z klawiaturą QWERTY, platformą Android, 2,6-calowym ekranem dotykowym o rozdzielczości QVGA, 3,2-megapikselowym aparatem, 256 MB pamięci RAM, WiFi, Bluetoothem, nawigacją A-GPS, radiem FM, czujnikiem oświetlenia oraz procesorem Qualcomm z taktowaniem 528 MHz. Bateria ma pojemność 1100 mAh, a konstrukcja mierzy 115 x 65 x 8,6 mm – to jeden z najcieńszych telefonów, jakie widzieliśmy. 

Towarzystwo

W tej kategorii również znalazły się dwa urządzenia – Tide oraz Buzz, które na rynek trafią odpowiednio w kwietniu i maju przyszłego roku.

HTC Tide

również opiera się na Androidzie. Posiada 2,68-calowy, dotykowy ekran QVGA, łączność HSDPA, 3,2-megapikselowy aparat z autofokusem, 256 MB pamięci RAM, WiFi, Bluetooth 2.0, nawigację A-GPS, gniazdo słuchawkowe, dostęp do serwisów społecznościowych, usług Google’a, widżetów HTC i szerokiej gamy innych funkcji społecznościowych. Procesor z zegarem 528 MHz zapewni stabilną pracę smartfonowi, który mierzy 13 milimetrów grubości.

HTC Buzz

jest natomiast modelem z w pełni pojemnościowym ekranem dotykowym, systemem Google Android, łącznością 3G, 5-megapikselowym aparatem z autofokusem, fleszem i funkcją tagowania twarzy, gniazdem kart microSD, WiFi, Bluetoothem, GPS-em, wyjściem słuchawkowym, radiem FM, funkcją dzielenia się aplikacjami oraz procesorem Qualcomm z taktowaniem 528 MHz. Urządzenie mierzy ledwie 11 mm grubości, wraz z baterią o pojemności 1200 mAh. 

Moc

W tej kategorii króluje HTC Bravo, który ma być “telefonem zabójcą”, ale trafił tu również model o oznaczeniu Passion.

HTC Bravo

mierzy tylko 11,7 mm grubości, a pomimo to wyposażony jest w procesor Qualcomm Snapdragon z zegarem 1 GHz, 256 MB pamięci RAM, 512 MB pamięci flash, kartę pamięci microSD o pojemności 16GB, a także 3,7-calowy ekran pojemnościowy AMOLED o rozdzielczości WVGA, 5-megapikselowy aparat z autofokusem, fleszem i możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości 720p, łączność WiFi, Bluetooth 2.1+EDR, nawigację A-GPS, cyfrowy kompas, G-sensor, czujnik zbliżeniowy, przycisk do wyszukiwania, radio FM oraz wyjście słuchawkowe.

W wyposażeniu jest również optyczny joystick, wsparcie dla formatu DivX, dźwięk Dolby oraz dostęp do serwisów społecznościowych. Bravo posiada baterię o pojemności 1400 mAh, a nad wszystkim czuwa platforma Google Android. Model ten pojawi się na rynku w kwietniu 2010 roku. 

O drugim modelu HTC Passion nie wiemy zbyt wiele. Wiadomo, że ma być wyposażony w 3,5-calowy, dotykowy ekran OLED i również ma trafić na rynek w pierwszej połowie przyszłego roku. 

Wydajność

To najbardziej liczna kategoria, do której należą trzy smartfony z systemem operacyjnym Windows Mobile 6.5.

HTC Photon to smartfon 3G, wyposażony w 3,2-calowy, pojemnościowy ekran o rozdzielczości HVGA, 5-megapikselowy aparat z autofokusem, 512 MB pamięci flash, 256 MB pamięci RAM, gniazdo kart microSD, łączność WiFi, Bluetooth 2.1+EDR, nawigację A-GPS, czujnik położenia, radio FM, wyjście słuchawkowe, port microUSB, interfejs użytkownika TouchFLO 3D, skaner wizytówek oraz procesor Qualcomm z zegarem 600 MHz. Model ten mierzy 104 x 57 x 10,9 mm, a na rynek ma trafić w kwietniu 2010 roku. 

HTC Trophy posiada 3-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 640 x 480 pikseli, 5-megapikselowy aparat z autofokusem, klawiaturę QWERTY oraz generalnie wszystko to, co model Photon. Różnica tkwi w wyglądzie obydwu telefonów oraz obudowie. W tym przypadku mierzy ona 119 x 58,36 x 11 mm. Zmieszczono tu baterię o pojemności 1400 mAh. 

Ostatni z modeli, o nazwie HTC Tera, posiada 3-calowy, rezystywny panel LCD o rozdzielczości WQVGA, 3,2-megapikselowy aparat cyfrowy, WiFi, Bluetooth, 256 MB pamięci RAM, nawigację GPS oraz procesor z taktowaniem 600 MHz.