Google: wtyczka Chrome Frame zwiększa poziom zabezpieczeń Internet Explorera

Google jest zdania, że zarzuty Microsoftu na temat Google Chrome Frame są bezzasadne. Zdaniem internetowego giganta wtyczka zwiększa, zamiast zmniejszać bezpieczeństwo w IE.

Wtyczka Google Chrome Frame, która umożliwia Internet Explorerowi wykorzystanie algorytmów Chrome’a do renderowania stron internetowych, wzbudziła zaniepokojenie Microsoftu. Koncern obawia się, że Chrome Frame zwiększa podatność windowsowej przeglądarki na ataki cyberprzestępców. Google uważa te zarzuty za nonsensowne.

– Zachęcamy ludzi do korzystania z nowoczesnych i zgodnych ze standardami przeglądarek, takich jak Firefox, Safari, Opera czy Google Chrome, a nie z naszej wtyczki. Ale ci, którzy tego nie chcą, mogą skorzystać z Google Chrome Frame, która zwiększa wydajność, bezpieczeństwo i daje możliwość wyboru zarówno dla deweloperów, jak i użytkowników wszystkich wersji Internet Explorera – powiedział jeden z przedstawicieli Google’a. Po czym dodał, że dzięki wtyczce użytkownicy przeglądarki Microsoftu otrzymują sandboksowe środowisko i ochronę przeciw złośliwemu oprogramowaniu – dokładnie tak samo, jak w przypadku „pełnoprawnej” przeglądarki Google Chrome.

Google zachęca też zewnętrznych programistów do pomocy przy ukończeniu prac i rozwoju wtyczki Chrome Frame, która wciąż jest w fazie testów.

0
Źródło: eWeek
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.