Adobe komentuje brak Flasha w iPadzie

Nie upłynęło wiele czasu, by Adobe zareagowało na brak obsługi standardu Flash w iPadzie. Firma wystosowała stosowne oświadczenie.

Apple iPad, jedna z najgorętszych premier tej zimy, nie dysponuje żadnym mechanizmem do obsługi Flasha i, przynajmniej na razie, nie ma planów jego wprowadzenia. Oznacza to, że nie skorzystamy z wielu usług internetowych opartych na aplikacjach flashowych, jak na przykład Hulu. Adobe wini za to Apple’a twierdząc, że to decyzja koncernu z Cupertino.

– Wygląda na to, że Apple dalej ma zamiar stosować politykę zakazów na ich urządzeniach, przez co tracą i dostawcy treści, i konsumenci. W przeciwieństwie do innych czytników e-booków, korzystających z formatu ePub, iPad tego formatu nie obsłuży przez zabezpieczenia DRM. A bez obsługi Flasha, jego użytkownicy nie będą mieli dostępu do bogatej oferty usług w Internecie, w tym ponad 70 procent gier i 75 procent klipów wideo. Jeżeli chcesz się połączyć iPadem z witryną Disney’a, Hulu, Miniclip, Farmville, ESPN, Kongregate, JibJab a także milionów innych, to masz pecha. Adobe wraz z ponad 50 partnerami pracuje nad Open Screen Project, by umożliwić programistom i dostawcom treści możliwość przekazywania informacji na jakiekolwiek urządzenie, by klienci mieli wolny dostęp do ich ulubionych interaktywnych mediów, treści i aplikacji, niezależnie od używanego przez nich urządzenia – czytamy w oświadczeniu.

Czytaj też: Wielka Premiera iPada

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.