Hillary Clinton pełni funkcję sekretarza stanu w gabinecie Baracka Obamy

Chiny krytykują Stany Zjednoczone za szerzenie pomówień

Chiny są oburzone przemówieniem Hillary Clinton o cenzurze w Państwie Środka i atakach na Google. Wzywają panią polityk do skupienia się na faktach, zamiast szerzenia spekulacji.

Hilary Clinton trzy dni temu wygłosiła płomienne przemówienie o obronie wolności słowa w Sieci w kontekście niedawnych ataków Chin na amerykańskie firmy internetowe. To z kolei nie spodobało się chińskim władzom. Zdaniem rzecznika chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ma Zhaoxu, Internet w Chinach jest wolny, co gwarantuje tamtejsza konstytucja. Dowodzić temu ma również 384 miliony chińskich internautów, 180 milionów chińskich blogów i 3,68 miliona witryn internetowych.

Pani Clinton została również skrytykowana przez prywatne chińskie przedsiębiorstwa, które, jak twierdzą, odbierają to jako brak szacunku wobec Chin i brak zrozumienia realiów tamtego kraju i problemów wewnętrznych. – To jak rozwija się chiński Internet i jak jest zarządzany, to sprawa Chińczyków. W kwestii Internetu Chiny nie potrzebują, by Stany Zjednoczone udzielały im lekcji co do tego co robić i jak to robić – stwierdził Min Dahong, przewodniczący Pekińskiego Stowarzyszenia Mediów Internetowych.

Czytaj też: Chiny ujarzmiły Internet

Źródło: Webhosting.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.