Google jako nowa telefonia komórkowa

Wiele osób zastanawiało się do czego Google’owi potrzebne było przejęcie firmy Gizmo5. Teraz już wiemy: Google Voice będzie posiadać zaimplementowaną funkcjonalność VoIP. Wdrożenie ma się zakończyć jeszcze w tym roku i jego efektem będzie wirtualna telefonia cyfrowa Google’a, która będzie konkurować z rynkowym gigantem, czyli Skype’em.
Google jako nowa telefonia komórkowa

– To, co chcemy osiągnąć na rynku telefonii, to uwolnienie ich z więzów, którymi były związane w ostatniej dekadzie. Poczta głosowa, kontakty, wszystko to znajdowało się niejako z boku. Chcemy to zmienić. Transkrypcja poczty głosowej, integracja ze skrzynką odbiorczą, wątkowane SMS-y to świetne funkcje, a to dopiero początek. Gizmo5 to utalentowani ludzie i pomysły. Posiadają technologię i umiejętności by zintegrować telefonię z urządzeniami, komputerami i aplikacjami webowymi. Chcemy, byś mógł porozmawiać ze znajomymi niezależnie od tego gdzie się znajdujesz i jakie urządzenie masz ze sobą w kieszeni – mówi Bradley Horowitz, jeden z dyrektorów Google’a.

Telefonie VoIP mogą stać się przyszłością komunikacji głosowej. Wystarczy, że będziemy mieli dostęp do sieci WiFi, by rozmawiać z kimkolwiek, za darmo, bez żadnych ograniczeń.