Google jako nowa telefonia komórkowa

Zakup firmy Gizmo5 przez Google'a przynosi pierwsze efekty. Technika VoIP zagości do usługi Voice.

Wiele osób zastanawiało się do czego Google’owi potrzebne było przejęcie firmy Gizmo5. Teraz już wiemy: Google Voice będzie posiadać zaimplementowaną funkcjonalność VoIP. Wdrożenie ma się zakończyć jeszcze w tym roku i jego efektem będzie wirtualna telefonia cyfrowa Google’a, która będzie konkurować z rynkowym gigantem, czyli Skype’em.

– To, co chcemy osiągnąć na rynku telefonii, to uwolnienie ich z więzów, którymi były związane w ostatniej dekadzie. Poczta głosowa, kontakty, wszystko to znajdowało się niejako z boku. Chcemy to zmienić. Transkrypcja poczty głosowej, integracja ze skrzynką odbiorczą, wątkowane SMS-y to świetne funkcje, a to dopiero początek. Gizmo5 to utalentowani ludzie i pomysły. Posiadają technologię i umiejętności by zintegrować telefonię z urządzeniami, komputerami i aplikacjami webowymi. Chcemy, byś mógł porozmawiać ze znajomymi niezależnie od tego gdzie się znajdujesz i jakie urządzenie masz ze sobą w kieszeni – mówi Bradley Horowitz, jeden z dyrektorów Google’a.

Telefonie VoIP mogą stać się przyszłością komunikacji głosowej. Wystarczy, że będziemy mieli dostęp do sieci WiFi, by rozmawiać z kimkolwiek, za darmo, bez żadnych ograniczeń.

0
Źródło: eWeek
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.