Zapomnij o graniu multiplayer, łatkach i dodatkach do gier, sklepie z grami i filmami...

Microsoft spotka się z organizatorami KontrAkcji.pl

Wygląda na to, że akcja promująca nieprzerabianie konsol do gier i kontrakcja, która wytyka Microsoftowi brak Xbox LIVE w Polsce połączą siły. Microsoft chce się spotkać z twórcami KontrAkcji.pl.

Akcja „Nie przerabiam. Nie kradnę.„, zorganizowana przez Microsoft, wzbudziła nieco kontrowersji. Bo tak jak ciężko nie przyznać racji, że piractwo jest szkodliwe, i to nie tylko dla wielkich korporacji, ale i dla zwykłych użytkowników, tak nie należy zapominać, że Microsoft na terenie naszego kraju sprzedaje produkt, który nie jest w pełni funkcjonalny – użytkownicy z Polski nie mają dostępu do usługi Xbox LIVE.  Dlatego też powstała kontrakcja – „Nie sprzedaję wybrakowanego produktu – nie kradnę„. To inicjatywa społeczności skupionej wokół konsoli Xbox 360, która jest zmęczona traktowaniem jak rynek „specjalnej troski”.

Microsoft nie odciął się ani nie skrytykował kontrakcji – wręcz przeciwnie. Dziś odbędzie się cyberspotkanie obu stron w formie skype’owej telekonferencji. Co gigant z Redmond będzie miał do zaoferowania polskim graczom, dowiemy się więc już niebawem.

Tymczasem KontrAkcja.pl osiągnęła więcej, niż możnaby było się spodziewać. O całej sprawie piszą już międzynarodowe media. Organizatorom gratulujemy!

0
Źródło: CentrumXP.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.