MSI wprowadza na rynek pierwszy netbook z systemem Novell SUSE Moblin

Nowy netbook pozwoli korzystać z bogatych zasobów Internetu i multimediów przez niemal cały dzień.

Firmy MSI i Novell zapowiedziały rychłą dostępność (luty br.) netbooka MSI U135 z fabrycznie zainstalowanym systemem SUSE Moblin. Będzie to pierwszy na rynku netbook oparty na procesorze Intel Atom objęty pełnym wsparciem system Moblin w niedawno udostępnionej wersji 2.1.

Netbook MSI U135 został skonstruowany z myślą zarówno o konsumentach, jak i nabywcach korporacyjnych. Ma zapewniać komfort korzystania z bogatych treści i aplikacji internetowych dzięki zintegrowanym funkcjom obsługi poczty elektronicznej, multimediów i przeglądania witryn internetowych. Netbook wykorzystuje najnowsze innowacje stworzone przez społeczność open source w połączeniu z rozwiązaniami firm Novell i Intel, zapewniając użytkownikom możliwość pracy niemal przez cały dzień dzięki pojemnemu akumulatorowi i niskiemu zużyciu energii.

Celem projektu Moblin, którego gospodarzem jest Linux Foundation, jest rozwijanie specjalnej wersji systemu operacyjnego Linux opartego na otwartym dostępie do kodu źródłowego. Zapewnia on użytkownikom urządzeń z procesorem Intel Atom (komputery kieszonkowe, komputery typu netbook i nettop, samochodowe systemy informacyjno-rozrywkowy, tzw. IVI – in-vehicle infotainmen) lub systemów wbudowanych – możliwości korzystania z bogatych treści internetowych i multimediów.

Chcesz kupić netbooka? Sprawdź nasze rankingi!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.