Największa baza legalnych teledysków w polskiej sieci powstaje na Onecie

W serwisach muzycznych Onetu powstanie największa wśród polskich portali baza legalnych teledysków pochodzących z Universal Music Polska, EMI Music Poland oraz Magic Records. Onet.pl ma być jedynym polskim portalem oferującym obecnie tak szeroki katalog polskich i zagranicznych teledysków. Docelowo będzie ich kilkanaście tysięcy. Teledyski są już dostępne w specjalnym kanale muzycznym w bibliotece materiałów wideo – Onet.tv
Największa baza legalnych teledysków w polskiej sieci powstaje na Onecie

W ramach współpracy z wytwórniami internauci znajdą na Onecie nawet kilkanaście tysięcy wysokiej jakości teledysków, w tym również trudno dostępne archiwalne klipy oraz wszystkie najnowsze produkcje. Obecnie na kanale muzycznym w Onet.tv jest już dostępnych ok. 5 tysięcy klipów. Kolejne będą dodawane w miarę postępów w cyfryzacji archiwów wytwórni.

W ramach porozumienia z wytwórniami Onet otrzymał również pierwszeństwo w relacjonowaniu ważnych wydarzeń muzycznych. Wytwórnie muzyczne podejmą działania zmierzające do wycofania wszystkich wideoklipów prezentowanych bez umów w polskiej sieci.

– Rok 2010 w polskim Internecie będzie naszym zdaniem przełomowy, jeśli chodzi o wysokiej jakości treści wideo. Wspólnie z największymi wytwórniami, jako pierwszy portal w polskim Internecie, oferujemy naszym użytkownikom unikalny i całkowicie legalny kontent muzyczny w takiej ilości. Rozwijanie kompetencji w dziedzinie wideo w Internecie, to element budowania długoterminowej przewagi konkurencyjnej Grupy Onet.pl – mówi Maciej Żak, członek zarządu Grupy Onet.pl odpowiadający za departament Portalu.

– Jestem przekonany, że oferta muzyczna Onetu zadowoli nawet najbardziej wybrednych pasjonatów i wszystkich fanów. Docelowo, po zakończeniu procesu cyfryzacji archiwów wytwórni oraz przygotowaniu plików odpowiedniej jakości, w ręce internautów trafi olbrzymi zbiór teledysków. Na bieżąco na Onecie będą pojawiać się najnowsze produkcje – komentuje Jarosław Grabowski, dyrektor Portalu.

– Prezentujemy naszym użytkownikom wyłącznie wysokiej jakości treści, i co ważne, całkowicie legalne. Dla naszych partnerów, wytwórni muzycznych, istotne było, aby ich oferta dotarła do jak największej grupy internautów. Onet, jako najpopularniejszy portal w Polsce, jest najlepszym partnerem w skutecznej realizacji takiej strategii –  mówi Sabina Lipska, dyrektor ds. zakupu treści w Grupie Onet.pl.