Nowe notebooki, netbooki i desktopy HP

Tuż przed targami CES 2010, do Sieci wyciekły informacje o całej serii nowych komputerów HP. Są nowe notebooki, netbooki i desktopy.

HP przygotowuje premierę co najmniej czternastu nowych komputerów – notebooków, netbooków i desktopów, których oficjalna premiera prawdopodobnie nastąpi podczas targów CES 2010, rozpoczynających się już w czwartek. Chociaż pełne specyfikacje techniczne nie zostały ujawnione, to mamy pewien zarys, czego możemy spodziewać się po nowych maszynach HP. Pierwszą z nich jest 14-calowy notebook Pavilion dv4i, o którym wiadomo tyle, że będzie wyposażony w kamerę internetową, czytnik linii papilarnych, „nową platformę Intela” oraz system operacyjny Windows 7. Jego cena ma zaczynać się od 785 dolarów (ponad 2300 złotych).

Dalej mamy 10-calowego netbooka Mini 210, który opiera się na platformie Pine Trail – procesorze Intel Atom N450 z zegarem 1,66 GHz i zintegrowanej grafice GMA 3150. Znajdziemy tu również czytnik kart pamięci 5 w 1, kamerę internetową, 250-gigabajtowy dysk twardy, WiFi 802.11n i 6-komorową baterię. Nad wszystkim czuwać będzie system operacyjny Windows 7 Starter. Cena tego modelu – 280 dolarów (ponad 800 złotych).

Na rynek trafi również inna wersja powyższego netbooka, wzbogacona o układ Broadcom Crystal HD do odtwarzania materiałów w jakości HD. Cena startowa Mini 210 HD to 330 dolarów (powyżej 950 zł).

Kolejnym 10-calowym netbookiem będzie Compaq Mini CQ10, również oparty na Atomie nowej generacji, a ponadto wyposażony w 1 GB pamięci RAM, maksymalnie 250-gigabajtowy dysk twardy, łączność WiFi b/g oraz 3- lub 6-komorową baterię. Cena – 260 dolarów.

Następnie mamy cztery nowe desktopy z linii Pavilion Elite. Wszystkie zamknięte są w tej samej, eleganckiej obudowie i oferują szereg złączy DVI, HDMI i VGA. Poszczególne modele różnią się specyfikacją techniczną, której nie znamy oraz ceną, która zaczyna się od 685 dolarów, a kończy się na 1085 dolarach (ponad 3100 złotych). Przy tej ostatniej opcji do dyspozycji otrzymamy procesor Core i5/i7, do 8 GB pamięci DDR3 oraz kartę graficzną GeForce GTX 260.

Na koniec przygotowywanych jest kilka modeli z linii Slimline, która jak sądzimy jest odpowiedzią na udaną linię cienkich i długopracujących notebooków Acer Timeline.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.