Nowe notebooki Samsunga – mamy je pierwsi w Polsce!

Najciekawszym urządzeniem spośród wszystkich obecnie testowanych jest z pewnością Samsung NP-R580-JS04PL. Pod jego maską znajduje się procesor Intel Core i5 520M. Układ wykonany w 32 nm i taktowany zegarem 2,4 GHz. Ma dwa rdzenie i technologię Hyper-Threading, a więc obsługuje 4 wątki jednocześnie. Ponadto co istotne – jest wykonany w technologii 32 nm. Pomimo tego, że procesor ma zintegrowany GPU taktowany zegarem 766 MHz producent zdecydował się dołożyć grafikę GeForce GT 330M dysponującą pamięcią 1 GB.

Pod każdym notebookiem widzicie komentarz Jarka Niemyjskiego, czyli naszego specjalisty w kategorii notebooków oraz netbooków.

Jarek Niemyjski:

Po wyposażeniu i dość agresywnej barwie tego notebooka spodziewałbym się odpowiedniej wydajności. Niestety z niektórymi testami w naszym laboratorium sobie nie poradził, a to głównie z powodu sterowników do karty graficznej w wersji Beta. Z informacji zasięgniętych bezpośrednio od producenta finalna wersja sterowników zostanie ogłoszona dopiero w lutym. Poczekamy, zobaczymy.

Samsung NP-R580-JS04PL. Pierwszy notebook w laboratorium z Core i5.
Samsung NP-R580-JS04PL. Pierwszy notebook w laboratorium z Core i5.

Kolejnym komputerem jest Samsung NP-N150-JA01PL. To netbook wyposażony w 1-rdzeniowy procesor Intel Atom N450 (1,66 GHz, 512 kB cache L2), 1 GB pamięci RAM DDR2 oraz matrycę 10,1″ o rozdzielczości 1024×600 pikseli. System operacyjny to Windows 7 Starter.

Jarek Niemyjski:

Jeden z wielu nowych modeli netbooków Samsunga, który został zbudowany w oparciu o nowy chipset Intela NM10 w którego skład wchodzi zintegrowana karta graficzna Intel GMA 3150. Jest to jednak nadal karta o niewielkiej wydajności, a jakiej dokładnie pokażą nasze testy. Wyposażenie w złącza i moduły komunikacji nie odbiegają od reszty netbooków na rynku. Plusem dla użytkowników lubiących oglądać filmy jest antyrefleksyjna powłoka matrycy.

Samsung NP-N150-JA01PL. Dosyć standardowy netbook z Windows 7 Starter.
Samsung NP-N150-JA01PL. Dosyć standardowy netbook z Windows 7 Starter.

Ostatnim z netbooków jest Samsung NP-N210-JA01PL. Czym się różni od N150? Właśnie mamy z tym problem, bo prócz wyglądu, wymiarów i wagi wszystko jest identyczne. Począwszy od konfiguracji, aż po baterie o takiej samej pojemności.

Jarek Niemyjski:

Netbook różniący się od N150 designem. Jest bardziej elegancki i ma bardziej smukłą linię. Niestety jest nieco cięższy od N150 (1160 g) i waży 1300 g. Może to niewielka różnica, ale na pewno odczuwalna. Poza tymi drobnymi szczegółami wyposażenie jest identyczne. Ten sam procesor, taki sam chipset oraz dysk twardy o identycznej pojemności.

Samsung NP-N210-JA01PL. Szczerze? Nie wiemy czym się różni od N150 prócz wyglądu, wagi i wymiarów.
Samsung NP-N210-JA01PL. Szczerze? Nie wiemy czym się różni od N150 prócz wyglądu, wagi i wymiarów.

Zanim wyżej opisane modele trafią do rankingu zapraszamy do zapoznania się z aktualnym zestawieniem notebooków oraz notebooków: chip.pl/ranking/notebooki.