Początek kampanii prezydenckiej… w Internecie

Niezależny kandydat w tegorocznych wyborach prezydenckich Andrzej Olechowski założył własny kanał telewizyjny w serwisie PinoTV. To początek kampanii prezydenckiej?

Głównym celem powstania kanału jest promowanie Andrzeja Olechowskiego w nadchodzących wyborach oraz skupienie wokół jego kandydatury grona wolontariuszy wspierających kampanię wyborczą.

Andrzej Olechowski tak tłumaczy decyzję o założeniu własnego kanału w PinoTV: „Na przestrzeni ostatnich 5 lat jesteśmy świadkami prawdziwej rewolucji w korzystaniu z Internetu. Internet staje się coraz łatwiejszy w użyciu i coraz bardziej wszechobecny. Dzięki sieci jesteśmy w stanie stymulować rozwój gospodarczy i społeczny. Internauci znacznie częściej też niż osoby wykluczone cyfrowo są członkami klasycznych organizacji i stowarzyszeń, częściej też angażują się na rzecz społeczności lokalnej, biorą udział w zebraniach publicznych i są na nich aktywne. Jest to ze wszech miar korzystne! Dlatego jestem online i w PinoTV”. Zawartość kanału będzie poszerzana wraz z postępami kampanii wyborczej, nie wyklucza się również relacji na żywo z wydarzeń oraz przeprowadzania czatów z Andrzejem Olechowskim.

To oczywiście początek kampanii prezydenckiej, którą zakończy cisza wyborcza przed wyborami 19 września 2010 roku. Pozostali (potencjalni) główni kandydaci są mocno z tyłu, ponieważ zarówno obecny prezydent, jak i premier (lub inny kandydat PO) nie zadeklarowali jeszcze swojego startu w wyborach. Nowego prezydenta RP poznamy najpóźniej 3 października.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.