Netbook będzie dostępny w dwóch kolorach - brązowym i różowym

Stylowy Eee PC, zaprojektowany przez Karima Rashida

Asus Eee PC 1008P

Żeby w segmencie netbooków zwrócić uwagę klientów, komputer musi czymś się wyróżniać. Jedni stawiają na czas pracy, inni na bogate wyposażenie, a Asus postawił na wygląd. Dlatego nawiązał współpracę ze światowej sławy projektantem – Karimem Rashidem, który zaprojektował nową ultramobilną maszynę o nazwie Eee PC Seashell Karim Rashid Collection, czyli nieco prościej Eee PC 1008P. Do jego wytworzenia wykorzystano kombinację techniki IMR (In Mold Roller – nakładanie obrazów na obudowę) oraz gumowych i metalowych materiałów.

Przetestowaliśmy Asusa Eee PC 1008P. Zobacz wideorecenzję!

Poza niebanalnym designem, nowy Eee PC posiada procesor Intel Atom N450 (Pine Trail) z taktowaniem 1,66 GHz, 1 GB pamięci RAM, 250- lub 320-gigabajtowy dysk twardy, 500 GB miejsca na dane w Sieci, zintegrowaną grafikę GMA 3150, 1,3-megapikselową kamerę, port LAN 10/100, łączność WiFi i Bluetooth 2.1 oraz preinstalowany system Windows 7. Bateria urządzenia powinna zasilić go przez maksymalnie 6 godzin po naładowaniu.

Jak dotąd nie ma informacji o cenie modelu Eee PC 1008P, choć można przypuszczać, że nie będzie on należał do najtańszych.

My go już przetestowaliśmy! Efekty wkrótce na stronie.

Zobacz nasz ranking netbooków – przetestowaliśmy już 30 modeli!

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News