Chrome OS trafi na rynek jeszcze w listopadzie?

Wielkie plany Acera na rok 2010

Acer w 2010 roku planuje wprowadzić na rynek czytnik e-booków, netbooki z preinstalowanym systemem Chrome OS, sklep z aplikacjami oraz swój własny tablet.

Według Jima Wonga, szefa działu produktów IT w firmie Acer, tajwański producent na 2010 rok przygotowuje szereg nowych urządzeń. Do końca czerwca na rynku ma zadebiutować 6-calowy czytnik e-booków, oparty na papierze elektronicznym E-ink. Mniej więcej w tym samym czasie, światło dziennie ujrzy sklep z aplikacjami, w którym początkowo znajdą się aplikacje dla platform Google Android, Windows i Windows Mobile, a nieco później również dla Chrome OS. To nieco później może oznaczać synchronizację z premierą pierwszego netbooka firmy Acer, który dostępny będzie właśnie z preinstalowanym systemem operacyjnym Google’a. Ten debiut przewidywany jest na trzeci kwartał 2010 roku. W planach są również netbooki z dwoma systemami – zarówno Chrome OS, jak i Windowsem.

Jeśli chodzi o tablet, Wong był niezwykle tajemniczy. Nie wiemy, czy urządzenie będzie dostępne z platformą Windows czy Chrome OS (tudzież Android), ponieważ sam Acer na razie tego nie wie. – Projektujemy coś, i zobaczymy co z tego wyjdzie – powiedział przewrotnie Wong.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.