Najpopularniejsza gra komputerowa - The Sims, obchodzi w tym roku okrągłą rocznicę

Dziesięciolecie Simsów

Po raz pierwszy, Simsy pojawiły się na naszych komputerach 4 lutego 2000r. Gra spopularyzowała ideę wirtualnego życia i przeniosła tysiące graczy do wirtualnego świata codzienności.

W świecie Simsów takie codzienne rzeczy jak jedzenie, spanie, czytanie czy kąpiel były dostępne za pomocą kilku kliknięć myszki. Twórca gry, Will Wright, określił ją jako „cyfrowy dom dla lalek”.

Galeria: Dziesięciolecie Simsów  Gracze są oczywiście zachęcani do tworzenia swoich postaci od podstaw, jednak twórcy przygotowali także gotowych bohaterów. Szczególną popularność wśród graczy zdobywają dwie rodziny – Goci i Newbies. Prawie każdy aspekt życia naszych postaci jest w naszych rękach, a wybory, które podejmiemy prędzej czy później, będą miały kluczowy wpływ na życie naszych simsów. Tylko od gracza zależy czy „wyhoduje” sobie biznesmena odnoszącego same sukcesy czy zwykłego przeciętniaka.

Galeria: Dziesięciolecie Simsów  Przez lata, seria Sims ciągle ulegała większym lub mniejszym zmianom, pojawiały się nowe dodatki, Sims 2 i ostatnio Sims 3 przeżywały drugą młodość za sprawą dodatkowych rozszerzeń do standardowej rozgrywki. Jednym z najsłynniejszych dodatków, o którym warto wspomnieć przy tej okazji jest Sims: Superstars, w którym gracz może sterować życiem takich super gwiazd jak Elvis Presley, Marilyn Monroe, Madonna, Christina Aguilera, The Beatles, Richie Sambora czy Avril Lavigne.

Galeria: Dziesięciolecie Simsów Zapraszamy do galerii, w której można zobaczyć jak ewoluowała seria The Sims i pobrać kilka ciekawych rzeczy stworzonych na jej potrzeby.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.