Fallout: New Vegas – garść konkretnych informacji

Fallout: New Vegas nie będzie tylko wiernym naśladowcą – do gry zostaną wprowadzone nowe mechanizmy, w tym tryb hardcore, który "do bólu" urealistyczni rozgrywkę.

Dzięki trybowi „hardcore”, grając w nową odsłonę Fallouta będziemy musieli się martwić nie tylko o wykonanie naszej misji czy zagrożenia ze strony mutantów – a także, by zwyczajnie przetrwać w bardzo wrogim człowiekowi środowisku postnuklernych pustkowi. Po uaktywnieniu tego trybu trzeba będzie pamiętać, by regularnie uzupełniać zapas płynów w organizmie a stimapaki regenerujące zdrowie nie będą działały „magicznie” od razu, a po określonym czasie. W trybie hardcore zniknie również możliwość noszenia olbrzymich ilości amunicji – tu każdy pocisk będzie nam lekko ciążyć w plecaku.

Fabuła Fallout: New Vegas skupi się na konflikcie trzech frakcji: New California Republic, Caesar’s Legion oraz mieszkańców New Vegas. Postać kierowana przez gracza nie będzie kolejnym rozbitkiem z Krypty, a zwykłym podróżnikiem, który próbując przetrwać, zostanie uwikłany w wojnę pomiędzy frakcjami. Bliski śmierci, nasz bohater zostanie uratowany przez robota, którego właściciel, miejscowy doktor, wręczy nam Pip-Boy’a.

Tytułowe New Vegas to pozostałości po Las Vegas, które nie zostało zniszczone w takim stopniu, jak reszta Stanów Zjednoczonych. Ma nawet własną elektrownię (Tama Hoovera), nad którą będziemy mogli przejąć kontrolę. Reszta gry to zarówno starzy, dobrzy znajomi wśród przeciwników, jak i zupełnie nowe postacie. Nie zabraknie również nawiązań fabularnych do poprzednich części sagi. Znajdziemy też zupełnie nowe bronie, podretuszowany też będzie system walki V.A.T.S. i dialogów.

Data premiery gry pozostaje nieznana.

0
Źródło: GRY-OnLine.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.