Użytkownicy systemu Maemo mogą już używać Firefoksa

Firefox dostępny na Nokię N900

Przeglądarka Firefox zadebiutowała w wersji dla urządzeń przenośnych. Nowa wersja dostępna jest w tej chwili dla urządzenia Nokia N900.

Firefox dla urządzeń przenośnych zawiera wiele ulubionych funkcji, takich jak:

  • Inteligentny pasek adresu – dzięki inteligentnemu i spersonalizowanemu wyszukiwaniu umożliwia odnajdywanie ulubionych stron po kilku naciśnięciach klawiszy.
  • Weave Sync – umożliwia synchronizację kart, historii, zakładek i haseł między komputerem stacjonarnym, laptopem i urządzeniami przenośnymi. Dzięki temu na wszystkich tych urządzeniach użytkownik ma te same synchronizowane elementy.
  • Dodatki – rozszerzają możliwości Firefoksa, pomagają dostosować przeglądarkę do potrzeb użytkownika. Po zainstalowaniu małych programików można w swoim Firefoksie mieć takie elementy, jak gry albo czytniki wiadomości.
  • Przeglądanie uwzględniające lokalizację –  umożliwia korzystanie z map i informacji dostosowanych do miejsca, w którym znajduje się użytkownik.
  • Przeglądanie w kartach – dzięki podglądowi otwartych kart w postaci miniaturek można łatwo zidentyfikować i wybrać następną stronę do obejrzenia.
  • Bezpieczne przeglądanie – funkcja ta umożliwia natychmiastową identyfikację potencjalnie niebezpiecznej strony i edytowanie ustawień bezpieczeństwa.
  • Dostępny w ponad 30 językach i liczba lokalizacji się zwiększa

Firefox jest pierwszą przeglądarką dla urządzeń przenośnych obsługującą dodatki, takie jak AdBlock Plus, URL Fixer, TwitterBar, przewodniki czy dodatki wspomagające tłumaczenia. Obecnie istnieje ponad 40 dodatków dostępnych dla tej wersji, i przybywa ich każdego dnia. Przeglądarkę pobierzesz z tego adresu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.