Na koniec cały zarząd i wszyscy inwestorzy zaśpiewali sto lat Jobsowi, który 24 lutego obchodził swoje 54 urodziny. Steve obejrzał nagranie ze spotkania nieco później...

Jobs pomoże w napisaniu własnej biografii

Steve Jobs

Steve Jobs, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Apple, nie tylko po raz pierwszy zezwolił, ale również pomoże w napisaniu swojej oficjalnej biografii. Do tej pory już kilku autorów próbowało swoich sił w opisaniu historii człowieka, który doprowadził firmę Apple do dzisiejszej świetności, jednak pozostawali bez wsparcia, a sam Jobs niezbyt przychylnie wypowiadał się na temat wszystkich do tej pory napisanych, ale nieautoryzowanych książek. Szczęśliwcem, który będzie mógł napisać biografię Jobsa został Walter Isaacson – były redaktor dziennika Time i obecny szef Instytutu Aspen, zajmującego się politologią i edukacją. Isaacson znany jest również jako autor dwóch bestsellerowych biografii – Alberta Einsteina oraz Benjamina Franklina.

Według zaufanych źródeł, 55-letni Steve Jobs zaprosił autora do swojego rodzinnego domu, w którym się wychował, jako że powieść ma pokryć historię całego życia wizjonera.

Ciekawe, czy biografia Jobsa dostępna będzie w Google Książki, skoro firmie z Mountain View tak świecie współpracuje się z Apple’em.