Mapa korków! Na żywo! W Polsce!

Dzięki nowej usłudze Traffic Live! w serwisie www.targeo.pl można sprawdzić, gdzie aktualnie są korki. Serwis pokazuje na żywo informacje o ruchu na podstawie pomiarów z kilkudziesięciu tysięcy pojazdów wyposażonych w GPS oraz od użytkowników systemu AutoMapa Traffic. Dane przetwarzane są na bieżąco i po kilku minutach są uwzględnione w aktualnej sytuacji drogowej pokazywanej na mapie Targeo.pl.
Aktualizowaną na bieżąco mapę prędkości przejazdu przez drogi w całej Polsce wprowadził serwis Targeo.pl

Aktualizowaną na bieżąco mapę prędkości przejazdu przez drogi w całej Polsce wprowadził serwis Targeo.pl

Uruchomiona kilka miesięcy temu wersja beta Targeo Traffic pokazywała prognozy ruchu drogowego na podstawie danych historycznych. Nowa wersja – Traffic Live – odzwierciedla na interaktywnej mapie jak na prędkość przejazdu wpływają nagłe opady śniegu, wypadki, remonty czy protesty uliczne.

Targeo Traffic Live! jest pierwszym serwisem w Polsce, w którym można na bieżąco obserwować zmieniającą się sytuację na drogach i zarazem jednym z pierwszych systemów w Europie udostępniającym informacje drogowe na żywo dla obszaru całego kraju. Działanie systemu w dowolnej miejscowości można sprawdzić wchodząc na stronę www.OmijamyKorki.pl lub uruchamiając funkcję Traffic Live! w serwisie mapowym mapa.targeo.pl.

Z punktu widzenia kierowców szczególnie przydatne będzie planowane udostępnienie wkrótce tych danych w aplikacjach do telefonów komórkowych: Targeo.mobi i Drogowskaźnik.