Midori – mała i zwinna przeglądarka

Wielu z nas ma jeszcze swoje stare komputery, które nie są w stanie uciągnąć jakiejkolwiek nowoczesnej przeglądarki. Wydaje się, ze sprawa przegrana i musimy się zadowolić żółwim tempem wypasionych browserów. Jest alternatywa – Midori.

Mała, szybka i funkcjonalna

Midori, pomimo swojej lekkości, posiada wszystkie podstawowe funkcje, jakie powinna mieć dzisiejsza przeglądarka. Nie brakuje jej kart, paska wyszukiwania czy sprawdzania pisowni. Ma bardzo prosty interfejs, prostszy niż Chrome, co powoduje że jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Podstawą przeglądarki jest WebKit, co czyni ją w 100% zgodną ze standardami.

Midori zdaje Acid3 na 6-kę

Midori zdaje Acid3 na 6-kę

Flash? Java? Żaden problem. Przeglądarka nie będzie miała żadnego kłopotu z poprawnym wyświetleniem YouTube czy rozbudowanych serwisów społecznościowych, które aż ociekają JavaScript. No może poza jednym incydentem – nie mogę wpisać hasła przy logowaniu do nasza-klasa.pl, ale jakby się dłużej zastanowić to może być to nawet zaleta(“It’s not a bug – it’s a feature!!!”) :D.

Zainteresowani użytkownicy Ubuntu zainstalują przeglądarkę klikając tutaj.

Więcej informacji: http://www.twotoasts.de/index.php?/pages/midori_summary.html PS. Znajomy od niedawna zaczął nagrywać podcast Akustyczne zacisze (tak, to jest reklama:) ) i zacząłem się zastanawiać, dobrym pomysłem byłoby wzbogacenie tego bloga o treści audio mojego autorstwa. Co wy na to, drodzy czytelnicy?