Niezależnie od różnic ekonomicznych, kulturowych i geograficznych, wieczorem następuje najbardziej intensywny transfer danych na telefony użytkowników

MWC 2010: Będzie Opera Mini na iPhone’a

Opera Software planuje ujawnić Operę Mini na iPhone'a podczas ograniczonej do mediów i partnerów prezentacji w czasie tegorocznej edycji Mobile World Congress w Barcelonie.

Opera Mini jest znana z technologii kompresji, dzięki której ładowanie stron jest dużo szybsze, a transfer danych – znacznie mniejszy, co zapewnia większe oszczędności. Zaopatrzona w ulubione funkcje przeglądarki desktopowej takie jak: przeglądanie w kartach, Szybkie Wybieranie i menadżer haseł, Opera Mini została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o użyteczności. To młodsza siostra Opery Mobile. Opera Mini przeznaczona jest na zwykłe telefony komórkowe. Dużo funkcjonalniejsza, ale wciąż niegotowa Opera Mobile, jest przeznaczona dla smartfonów i palmo fonów (na razie wyłącznie dla tych opartych o Symbiana lub Windows Mobile).

-Jesteśmy podekscytowani na myśl o zaprezentowaniu dziennikarzom i partnerom Opery Mini na iPhona podczas największej w tym roku imprezy związanej z mobilnymi technologiami – powiedział Jon von Tetzchner, współzałożyciel Opera Software. – To niepowtarzalna szansa, by zaprezentować  szybki i pełen funkcjonalności kontakt z Internetem na iPhonie i przedstawić ostatnie wersje beta Opery Mobile i Opery Mini na inne platformy i urządzenia. Misją Opery jest rozwój Internetu na świecie, a udostępniając Operę Mini na kolejną platformę jesteśmy o krok bliżej w jej spełnieniu – dodaje.

Oto pozostałe premiery, które będą miałby miejsce podczas WMC:

  • Opera Mobile 10 beta 3 dla telefonów z systemami Symbian S60 i Windows Mobile
  • Opera Mobile 10 beta dla urządzeń z systemem Android
  • Opera Mini 5 beta działająca na wielu innych platformach urządzeniach
  • Wieloplatformowy Widgets Manager w wersji beta, działający na telefonach z systemami Windows Mobile i S60.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.