Szykuje nam się nowa generacja smartfonów - ze stereoskopową technologią 3D

MWC 2010: OMAP 4, czyli trójwymiarowe wideo HD na smartfonach

Firma Texas Instruments zapowiada platformę OMAP 4, która zapewni bezdotykowe rozpoznawanie gestów oraz trójwymiarowe wideo HD na mobilnych urządzeniach, jak smartfony.

Podczas targów Mobile World Congress, firma Texas Instruments dumnie zaprezentowała swoją nową mobilną platformę, która ma zmienić sposób, w jaki patrzymy i obcujemy ze smartfonami i urządzeniami MID (Mobile Internet Device). Platforma OMAP 4 ma umożliwić producentom telefonów komórkowych na wydanie urządzeń z bezdotykowym rozpoznaniem gestów, a także funkcją zarówno nagrywania, jak i odtwarzania stereoskopowego materiału wideo 3D w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, z prędkością 30 klatek na sekundę.

OMAP 4 to również technologia zabezpieczeń M-Shield, system oszczędzania energii SmartReflex 2, a także jeden z dwurdzeniowych procesorów wytworzonych w technologii 45 nanometrów – OMAP4430 z zegarem 720 MHz lub OMAP 4440 z zegarem powyżej 1 GHz. W układzie System-On-Chip nie mogło zabraknąć również rdzenia graficznego – jest to POWERVR SGX540, który zapewnia obsługę OpenGL ES 2.0, OpenGL ES 1.1, OpenVG 1.1 oraz EGL 1.3, a także wsparcie dla technologii Flash.

Nowa platforma OMAP 4 jest aktualnie testowana, zaś w urządzeniach powinna pojawić się w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.