MWC 2010: Pierwszy netbook z platformą ION 2

Acer zapowiada pierwszy na świecie netbook, który wyposażony jest w platformą Nvidia ION 2, która potrafi odtwarzać materiały Full HD i poradzi sobie z najnowszymi grami.

Tajwański producent jako pierwszy przedstawił swojego netbooka z najnowszym dziełem Nvidii – platformą ION 2. Model o nazwie Aspire One 532G posiada 10,1-calowy ekran LCD z podświetleniem LED oraz procesor Intel Atom N450 z taktowaniem 1,66 GHz, 2 GB pamięci RAM, dysk o pojemności 320 GB, w obudowie mierzącej niespełna 2,5 centymetra grubości i ważącej 1 kilogram. Na pierwszy rzut nic specjalnego, jednak po głębszym przyjrzeniu się dostrzegamy procesor graficzny Nvidia GT218 z 512 MB dedykowanej pamięci, który wykorzystywany będzie wyłącznie jako akcelerator graficzny do gier, filmów oraz aplikacji CUDA.

Podczas mniejszego wysiłku, netbook korzystać będzie ze zintegrowanej grafiki GMA 315 (technologia Nvidia Optimus), w celu oszczędzania energii. Dzięki temu rozwiązaniu, nowy Aspire One będzie pracował maksymalnie przez 10 godzin po jednym ładowaniu.

Nie jestem tylko przekonany, że netbook ma być urządzeniem, które rzeczywiście ma dostarczać odpowiednią moc graficzną do gier czy filmów w rozdzielczości HD. W końcu ekran ma przekątną ledwie 10 cali. Chociaż z drugiej strony istnieją przecież takie konsole, jak Playstation Portable, a w netbooku znajdziemy również złącze HDMI.

Nowy netbook Acera do sprzedaży trafi pod koniec kwietnia, w nieznanej dotąd cenie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.