Nowy ranking – odtwarzacze multimedialne!

Jeszcze niedawno odtwarzacze multimedialne oferowały jedynie obsługę DVD oraz DivX z napisami. Problemy zaczynały się już wtedy, gdy chcieliśmy odtworzyć materiał wideo w rozdzielczości 720p, nie wspominając już o 1080p. Wtedy jedyną możliwością wyświetlenia takiego filmu było podłączenie komputera do telewizora stojącego zazwyczaj w salonie, co nie było zbyt wygodnym rozwiązaniem.
Zwycięzca testu – Novatron NTR82 PVR.

Zwycięzca testu – Novatron NTR82 PVR.

Przez ostatnie lata odtwarzacze przeszły zaskakującą metamorfozę. Obecnie potrafią wyświetlać materiały w 720p, a nawet 1080p, czyli Full HD. Niektóre z nich mają też możliwość pełnienia funkcji magnetowidu, czyli zapisywania materiału na dysk twardy. Filmy możemy przenosić na odtwarzacz przez złącze USB, ale też z użyciem sieci przewodowej LAN, lub bezprzewodowej Wi-Fi! Zwycięzca testu ma nawet wbudowany klient BitTorrent, a więc materiał wideo może być pobrany bezpośrednio na odtwarzacz! Inne urządzenie dysponuje znów możliwością odtwarzania zawartości serwisów YouTube, Flickr, czy też Picasa. W wolnych chwilach możemy też sprawdzić pocztę elektroniczną – wprost z kanapy.

Jednak nie wszystkie z urządzeń godne są uwagi i pieniędzy. Część nie radzi sobie z materiałem Full HD. Niektórym brakuje kontrolerów sieci bezprzewodowej, a inne znów mają problemy z wyświetlaniem polskich znaków w napisach.

Podsumowując – zapraszamy was do zapoznania się z rankingiem odtwarzaczy multimedialnych z dyskiem twardym. Obecnie znajduje się tam 11. urządzeń, jednak kolejne już są przetestowane i dodamy je pewnie w poniedziałek.

Zobacz aktualny ranking odtwarzaczy multimedialnych z dyskiem twardym.