Skype w telewizorach LED TV firmy Samsung

Skype w telewizorach LED HDTV Samsunga

Firmy Samsung i Skype zapowiedziały dzisiaj, że modele telewizorów HDTV Samsung LED Serii 7000 i 8000 będą posiadały wbudowane oprogramowanie Skype.

Idąc tropem Panasonica i LG, firma Samsung również podpisała umowę ze Skype’em, umożliwiając użytkownikom nowych telewizorów LED TV serii 7000 i 8000 wykonywanie połączeń wideo i głosowych za pośrednictwem telewizora. Już dzisiaj Samsung rozpocznie dostarczanie telewizorów z oprogramowaniem Skype na rynku koreańskim, a w pierwszej połowie 2010 roku na innych światowych rynkach.

Telewizory Samsung LED serii 7000 i 8000 posiadają ponadto darmowe oprogramowanie Samsung Internet TV, które pozwala na wybór treści online. Klienci, którzy podłączą telewizor do Internetu i zainstalują kamerę internetową FREETALK (www.skype.com/store) wraz ze zintegrowanym mikrofonem, będą mogli wykonywać i odbierać rozmowy głosowe i rozmowy wideo w wysokiej rozdzielczości. Do rozmów głosowych wykorzystywany będzie kodek audio Skype SILK, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku dzięki wykorzystaniu pasma super wideband.

Używając pilota, klienci będą mogli tworzyć darmowe konta Skype, logować się do istniejących kont i nawigować za pomocą prostego interfejsu Skype. Rozmowy wideo wykonywane przez Skype będą darmowe, podobnie jak rozmowy głosowe pomiędzy użytkownikami Skype. Używanie Skype by połączyć się z tradycyjnymi telefonami będzie kosztować grosze.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.