Na koniec cały zarząd i wszyscy inwestorzy zaśpiewali sto lat Jobsowi, który 24 lutego obchodził swoje 54 urodziny. Steve obejrzał nagranie ze spotkania nieco później...

Steve Jobs: Motto Google’a „nie czyńmy zła” to stek bzdur

Steve Jobs, jak po każdej wielkiej premierze nowego produktu, zorganizował zebranie ze swoimi pracownikami, by dowiedzieć się co myslą o iPadzie. Padło kilka ostrych słów.

Jobs wraz ze swoimi pracownikami omówił nowy produkt Apple’a. Dużo kontrowersji wśród niektórych wzbudził brak obsługi Flasha. To, co jednak wzbudziło szczególne poruszenie zebranych, to opinia Jobsa na temat sojusznika Apple’a: firmy Google. Dyrektor, zapytany czy Google to poważny konkurent na rynku telefonów komórkowych, odpowiedział, że jego zdaniem wyszukiwarkowy gigant faktycznie chce zabić iPhone’a, ale Apple na to nie pozwoli. Dodał też, że motto Google’a „Nie czyńmy zła” jest guzik warte, co spotkało się z aplauzem publiczności.

Jobs nie wyraził się również pochlebnie o Adobe. Określił tę firmę jako wyjątkowo leniwą, która wydała pełnego błędów Flasha, i właśnie dlatego jego obsługa nie zagpśco na iPadzie. Apple będzie stawiało na standard HTML5, który „wyprze Flasha w 100%”.

Z innych ciekawych wypowiedzi Jobsa, Apple będzie „agresywniej aktualizował iPhone’a”, dzięki czemu „Google nie nadąży”, nowy iPhone OS „to system na piątkę z plusem” a nowe Maki przeniosą Apple’a „na nowy, wyższy poziom”. Cokolwiek by to nie znaczyło.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.